facebook

Могли збити, але проігнорували: у Польщі піднімали 2 польські та 2 американські винищувачі F-16

Зранку 24 березня ракета РФ під час атаки на Україну перетнула кордон Польщі. Польська авіація могла б збити ціль, за умови, що вона б залетіла далі – углиб країни. Про це заявив радник міністра оборони Польщі Мечислав Бєнєка, повідомляє Wiadomosci.

Зенітно-ракетна оборона, чергові пари F16 (польська та американська) опинилися в районі вчасно, а тому встигли б збити об’єкт. Ефектори, тобто ракети, які є у пілотів на борту, могли б збити об’єкт, якби він пішов глибше та загрожував”, – наголосив він.

Зазначається, що російська ракета пробула у повітряному просторі Польщі 39 секунд. Повітряна ціль летіла зі швидкістю 800 км/год. на висоті 400 метрів. Вона залетіла вглиб Польщі на 1,5-2 км. Під час інциденту у повітря піднялися дві пари винищувачів F-16 – два польські та два американські.

Своєю чергою, віце-прем’єр-міністр і міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш наголосив, за об’єктом весь час спостерігали польські радарні системи. Крім того, моніторинг здійснювали спільно з українською стороною.

“Якби були якісь ознаки того, що російська ракета, яка порушила повітряний простір Польщі, прямувала до цілі в Польщі, її б збили”, – наголосив він.

Міністр оборони Польщі також подякував США та Британії, які вирішили залишити системи протиповітряної і протиракетної оборони Sky Sabre у Польщі до кінця року.

Міністерство закордонних справ Польщі відреагували на інцидент з польською ракетою. Варшава вимагатиме від РФ пояснень з порушенням повітряного простору країни.

Джерело.

Close