facebook

Чим обpoбити лoпату, щоб не пpилипала земля: зaбудете пpо бpудний інстpумент

Лопата – це незамінний інструмент в саду, городі, на дачі та в будь-якому господарстві. Щоб лопата прослужила довго і не втрачала своїх експлуатаційних характеристик, за нею потрібно правильно доглядати.

Кожен, хто займається садівництвом або городництвом, знає, як дратує прилипання землі до лопати під час роботи. Робота може бути особливо виснажливою, коли використовується стара лопата, оскільки згодом метал стає більш шорстким і до нього налипає більше ґрунту.

Однак існує декілька ефективних способів, які допоможуть запобігти цій проблемі.

Чим обробити лопату, щоб не прилипала земля

Після роботи з лопатою на ній часто залишається земля, яка може прилипати і ускладнювати подальшу роботу. Щоб цього не сталося, лопату можна обробити одним із наступних способів.

Помийте лопату. Першим кроком у боротьбі з цією проблемою є очищення лопати від бруду. Часто на поверхні лопати може залишатися старий затверділий бруд або шматки глини, які спричиняють прилипання ґрунту. Промийте лопату водою та очистіть її від забруднень, щоб забезпечити гладку поверхню.

Натріть лопату графітом. Графіт також допоможе зменшити тертя і запобігти прилипанню землі.

Обробіть лопату напильником.Рівний окрайок на лезі лопати допоможе уникнути прилипання землі на поверхні. Просто візьміть напильник та пройдіться по лезу, надаючи йому рівної форми. Так метал не нагріється, тобто його фізико-механічні властивості не зміняться.

Заточіть лопату болгаркою. Використання болгарки або електричного наждака дозволить не лише загострити лезо, але й зробить його менш стіким до прилипання ґрунту. Необхідно обробити всю поверхню леза, щоб усунути шорсткість, яка може провокувати налипання землі.

Використайте пісок або дрібний гравій. Якщо немає можливості використати спеціальні інструменти, простий спосіб – використовуйте пісок або дрібний гравій. Декілька разів проведіть лопатою через сипучий матеріал, щоб лезо трохи відшліфувалося. Це допоможе уникнути прилипання землі.

Чим змастити лопату

Олія: Змастіть лопату соняшниковою олією: Після того, як ви підшліфували або заточили лопату, нанесіть на неї шар соняшникової олії.

Фарба: Для змащення лопати і запобігання прилипанню землі можна використовувати звичайну покривну фарбу. Фарба утворить захисне покриття на поверхні лопати, яке ускладнить прилипання землі та полегшить подальше чищення, копання і обслуговування інструменту.

Силіконом: Нанесіть на лопату силіконовий спрей. Силікон створить захисний шар, який відштовхуватиме воду і бруд.

Мастило: Нанесіть на лопату тонкий шар будь-якого мастила, наприклад, WD-40, моторного масла або вазеліну.

Сольовий розчин: Розчиніть сіль у воді і замочіть в ньому лопату на кілька годин. Це допоможе запобігти корозії та зберегти лопату в хорошому стані.

Важливо правильно доглядати за інструментом. Тому після використання лопати очистіть її від бруду та землі. Зберігайте лопату в сухому місці. Регулярно перевіряйте її на наявність пошкоджень.

Чому не можна точити лопату

Багато людей помиляються, спробуючи заточити лопату, подібно до ножа чи сокири. Однак це може значно зменшити ефективність роботи інструменту. Лопату не можна точити через те, що така процедура може пошкодити її форму і структуру. Замість цього, варто регулярно обслуговувати лопату, змащуючи її та забезпечуючи належну чистоту після використання.

Точення лопати може бути шкідливим за кілька причин. По-перше, воно може змінити геометрію і конструкцію лопати, порушуючи її форму і ефективність роботи. Це може також призвести до послаблення матеріалу або пошкодження інструменту, скорочуючи його термін служби.

Крім того, точення лопати може бути небезпечним. Ризик отримання травми від гострої кромки та уламків, які можуть відлетіти під час процесу точення, є досить великим. Неправильне точення може також змінити кут заточування, що призведе до непередбачуваної роботи інструменту під час його використання, збільшуючи ризик серйозних травм.

Чим копати землю без лопати

Іноді виникає ситуація, коли лопата недоступна або не є найкращим варіантом для копання. У таких випадках можна скористатися іншими інструментами, такими як широкі лопатки, сапи, або навіть ручні копачки. Важливо вибрати інструмент, який найкраще відповідає типу грунту та завданню, що перед вами.

Загальні рекомендації, щоб земля не прилипала до лопати.

Використовуйте правильний інструмент для відповідної роботи. Копати сиру землю лопатою не є найкращим варіантом. Замість цього, рекомендується використовувати вила або інші спеціалізовані інструменти, які допоможуть краще розкопати грунт без зайвих зусиль.

Підтримуйте інструмент у належному стані. Навіть найменша кількість іржі на лопаті може спричинити прилипання землі до неї. Тому важливо регулярно очищати та змащувати інструмент, тримаючи його в ідеальному стані для ефективної роботи.

Джерело.

Close