facebook

Тепер тільки так! Піднялись – указом Зеленського: Сирський почув, нове рішення. Це врятує країну!

Голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко прокоментував закон про зниження граничного віку призовників та створення Єдиного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який вчора підписав Зеленський.

Як відомо, глава держави ухвалив, що призовний вік для українців тепер буде від 25 років (раніше було 27). Зі свого боку Тимочко підкреслив, що така зміна необхідна у військовий час України.

Він також зауважив, що зараз в державі припинений призов на строкову службу — коли людям у віці від 18 до 27 років надавали військову підготовку. Частина з них після строкової служби укладали контракти для захисту України з урахуванням тих викликів, які мали під час АТО.

Разом з тим, Україна вже на третьому році «великої» війни. Є потреба підсилювати оборону країни, сказав він

Коментуючи можливість зниження призовного віку до 21 року, він зауважив, що відповідні рішення приймаються на основі серйозних аналізів та обґрунтувань. Як наголосив Тимочко, визначена вікова категорія для призову у 25 років — це виклик, який нам принесла війна.

Окремо Тимочко зупинився на темі єдиного державного реєстру військовозобов’язаних.

«Це насправді об’єднання багатьох реєстрів і це дуже добре. Про нього давно говорили… Була певна проблема з документообігом і з документообліком, що викликало певні протиріччя. Окрім того, в нас з урахуванням широкомасштабного вторгнення є величезна внутрішня міграція, велика категорія переселенців, які постійно можуть переміщатися в межах країни. І виникають певні питання їхнього обліку. Тепер буде єдиний реєстр, єдиний облік. І людина навіть сама зможе подавати свої зміни проживання чи вносити інформацію про зміну свого стану здоров’я, соціального статусу», — зазначив голова Ради резервістів СВ ЗСУ.

Джерело.

Close