facebook

Вже почалося: українців за кордоном позбавили закордонних паспортів – усіх чоловіків відправляють на Батьківщину

Міністерство закордонних справ України внесло радикальні зміни до консульської діяльності, заборонивши здійснення всіх консульських процедур за кордоном щодо чоловіків віком від 18 до 60 років.

Це рішення було прийнято у зв’язку із запровадженням закону про мобілізацію, який потребує додаткових роз’яснень. Внаслідок цього, починаючи з 24 квітня, консульські установи України можуть надавати лише послуги з оформлення документів для повернення на батьківщину.

Підписане розпорядження, опубліковане під пером першого заступника міністра Андрія Сибіги, викликало широкий резонанс у суспільстві. За словами Дениса Галандзовського, представника однієї з українських інстанцій, ці зміни фактично означають повну заборону на взаємодію із закордонними паспортами для чоловіків. Це торкнулося як процесу отримання нових паспортів, так й послуги банківського сектора, і навіть видачу різних документів.

Рішення МЗС викликало запеклі дискусії та критику у суспільстві. Одні вважають його необхідним кроком у зв’язку з вимогами закону про мобілізацію та підготовкою до нього, інші бачать у ньому надмірне та необґрунтоване обмеження цивільних прав. Важливо відзначити, що ці зміни були введені в найкоротші терміни, практично без попереднього оповіщення, що посилює роздратування суспільства та дискусію про прозорість та легітимність прийнятих рішень.

Суть ухваленого рішення обмежує можливість чоловіків призовного віку звертатися за консульською допомогою за кордоном та навіть оформлювати необхідні документи. Такі обмеження створюють нові проблеми та невизначеність для громадян, які перебувають за межами України, а також впливають на їхню мобільність та свободу пересування. Неясність у причинах та термінах дії цих заходів залишає безліч питань без відповідей та наголошує на необхідності подальшого обговорення та прозорості у прийнятті подібних рішень.

Джерело.

Close