facebook

Що буде із зарплатами в Україні: Нацбанк показав прогноз на три роки – цифри радують

Нацбанк показав прогноз на три роки, що буде із зарплатами в Україні


У 2025 році реальні заробітні плати в економіці перевищать свій довоєнний рівень і підвищуватимуться надалі, зокрема завдяки посиленню конкуренції за робочу силу із закордонними роботодавцями. Такий прогноз опублікував НБУ у своєму Інфляційному звіті, повідомляє Економічна правда.

“З невідповідності між попитом та пропозицією робочої сили на початку 2024 року, як і у 2023 році, зберігався тиск у бік підвищення заробітних плат як з боку претендентів на роботу, так і підвищення зарплат роботодавцями”, – йдеться у звіті.

Зарплати підвищувалися високими темпами, про що свідчать як опосередковані показники оцінки доходів населення, так і підвищення зарплат у вакансіях та резюме на пошукових сайтах.

“Дальнє зростання зарплат у 2024 році внаслідок посилення конкуренції за працівників, особливо висококваліфікованих, підтверджується і планами підприємств”, – кажуть у НБУ.

Окрім дефіциту кадрів, на підвищенні зарплат позначилося підвищення мінімальної заробітної плати (на 6% з січня і майже на 13% з квітня 2024 року).

“Труднощі з пошуком кваліфікованих працівників роботодавцями в умовах пожвавлення економічної активності обумовлюватимуть подальше підвищення зарплат у приватному секторі”, – зазначають у Нацбанку.

Джерело.

Close