facebook

Відпустки для військових: які бувають, коли надаються та скільки тривають

Коли та за яких обставин військовослужбовцям надається відпустка

Відповідно до чинного законодавства українським військовим передбачено відпустки, тривалість яких залежить від причини її надання. Також в Україні можуть запровадити нові види відпусток для військових, але не всі з них вдасться отримати у воєнний час. Про це пише портал Факти.

У деяких випадках українські військові можуть розраховувати на відпустку. Крім усіх відомих видів відпочинку згідно з підписаним нещодавно президентом України законопроектом для військовослужбовців впроваджується відпустка при народженні дитини.
У мирний час цей вид відпустки надаватиметься максимум на 14 днів не пізніше 3 місяців від дня народження дитини. Під час дії військового стану в країні такий вид відпустки не надається, але у солдатів є можливість взяти відпустку на 10 днів “за сімейними обставинами”.

Також в Україні мають намір запровадити надання відпустки за знищену техніку, що передбачено однією з норм закону про мобілізацію. Зокрема, можливе надання відпустки військовим за знищену техніку тривалістю не більше ніж 15 днів на рік.

Крім цього, щороку військовослужбовцям надається основна відпустка тривалістю 30 днів, але під час дії військового стану така відпустка ділиться на кілька частин тривалістю не більше ніж 15 днів.

Українські військовослужбовці претендують на відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин, що надається на строк до 10 днів із збереженням грошового забезпечення військового.

Щоб отримати відпустку, військовослужбовець зобов’язаний подати рапорт, в якому вказати точні причини або обставини для його надання, а також, наскільки це можливо, надати відповідні документи, щоб не отримати відмову.

Відповідно до чинного законодавства у наданні відпустки можуть відмовити, але не безпідставно. Основна відпустка надається за одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Якщо військовослужбовець не зміг використати відпустку або використав її частково, то надалі така відпустка надається вже після закінчення дії військового стану і може об’єднуватися зі щорічною основною відпусткою, але не більше ніж на 90 календарних днів.

Джерело.

Close