facebook

Нeсaмoвитий холoд прe в цi облaсті, прoгнозoм стривожeні навiть синоптuки: дe будe мoрoз у -10 градусiв, снiгoпaд i д0щ

В Україні очікується небезпечна для фермерства погода. Очікуються серйозні заморозки. Раніше експерти фіксували за історію спостережень у травні холод у -10 градусів. Чи варто готуватися до подібного цього року, пояснили фахівці.

Як інформує “Еспресо”, у четвер, 9 травня, в Україні пануватиме сонячна погода без опадів. Однак вночі у більшості регіонів можливі заморозки.

Про це повідомляє синоптикиня Наталка Діденко.

Зазначається, що західний антициклон Thomas визначатиме завтра суху сонячну погоду на значній частині Європейського континенту, включно з Україною. Тому 9 травня опадів не очікується, буде малохмарно, світитиме сонце.

Проте вночі стане значно холодніше, навіть можливі заморозки, яких уникнуть лише південні регіони, Закарпаття та прикарпатські області.

Вночі 10 травня заморозки ще протримаються на сході, півночі та в центрі України, а вже згодом вони припиняться.
Температура повітря в областях

Удень 9 травня максимальна температура повітря в Україні становитиме +11…+17 °C, на північному сході подекуди +9…+11 °C.

Водночас у південній частині та в західних областях пануватимуть +15…+20 °C, а на Закарпатті – до +22 °C.

Погода у столиці

У Києві у четвер очікується свіжа, ясна погода без опадів.

Вночі температура повітря опуститься до +2…+5 °C, на околицях можливі заморозки.

Удень також не буде занадто тепло, температура очікується +11…+12 °C.

“Несамовитий холод пре в ці області, прогнозом стривожені навіть синоптики”: де буде мороз у -10 градусів, снігопад і дощ?, фото-1
Як інформує “НВ”, холодний атмосферний фронт вже приніс в Україну похолодання з заморозками та не збирається зупинятися.

Синоптики Укргідрометцентру зробили на сьогодні метеорологічне попередження I рівня небезпечності. За їх прогнозом вночі 8 травня у північних, більшості західних та Вінницькій областях, а також вночі 9 та 10 травня в Україні, крім півдня, Закарпаття і Прикарпаття, на поверхні ґрунту заморозки 0−5° градусів. Денна температура 12−18 градусів тепла.

9−10 травня в Україні переважно без опадів.

За словами синоптикині Наталії Птухи, дві ночі з 8-го на 9 травня і з 9-го на 10-те на Чернігівщині, Сумщині та Харківщині будуть найхолоднішими впродовж тижня, і саме ці ночі можуть бути найбільш згубними для місцевих культур, оскільки заморозки прогнозуються не лише на поверхні ґрунту, а й у повітрі. Водночас у денні години до 10 травня включно буде +10+17 градусів, на півдні та на Закарпатті до +21.

Джерело.

Close