facebook

А ось тепер мало не здасться: поліція вигадала новий метод покарання для водіїв

Патрульна поліція пропонує новий захід щодо вирішення проблеми водіїв, які неодноразово порушують правила дорожнього руху. Таку пропозицію озвучив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, як пише “finance”.

Він наголосив на зростаючій проблемі певної категорії водіїв, які накопичують численні порушення, причому в деяких за календарний рік налічується 20-30 порушень. Він наголосив, що нинішні покарання неефективно стримують цих правопорушників, і закликав до оновлених та конкретніших заходів для вирішення цієї проблеми.

У рамках своєї пропозиції Патрульна поліція виступає за обмеження кількості допустимих порушень на рік. Вони пропонують встановити цей ліміт на рівні трьох порушень на рік. Наразі штрафи здебільшого призначаються за повторні порушення, проте запропонована зміна запроваджує відповідальність за перевищення встановленого ліміту протягом року.

Білошицький заявив, що обговорення пропонованих змін до ПДР вже розпочалося за участю громадськості та профільних комітетів Верховної Ради. Він зазначив, що правоохоронні та транспортні комітети ВР підтримують цю ідею.

На користь необхідності посилення заходів Білошицький навів дані Патрульної поліції, що свідчать про тривожне зростання дорожньо-транспортних пригод. За перші чотири місяці цього року сталося 6475 нещасних випадків, що на 6% більше ніж за період 2023 року. Крім того, постраждали 8155 осіб, що на 8% більше, ніж торік.

Перевищення швидкості було визначено як суттєвий фактор, що сприятиме нещасним випадкам, і становить приблизно половину всіх дорожньо-транспортних пригод. Щоб вирішити цю проблему, Україна практично повністю відновила систему автоматичної реєстрації порушень: наразі працює 260 камер.

Лише за перші чотири місяці поточного року в автоматичному режимі зафіксовано та винесено понад 1 мільйон рішень про адміністративні правопорушення.

Статистика патрульної поліції показала, що найбільша кількість ДТП зі смертельними наслідками та травмами сталася у Дніпропетровській, Львівській та Київській областях. При цьому понад 30% аварій відбувається у вівторки та п’ятниці, переважно між 17:00 та 19:00.

До основних причин ДТП належать перевищення швидкості, порушення правил маневрування, недотримання правил перехрестя та пішохідного переходу, виїзд заднім ходом та водіння у нетверезому вигляді.

Джерело.

Close