facebook

Водії хрестяться – закон уже в Раді: буде дуже сильний удар по бензину, дизелю та автогазу

У Раді зареєстрували законопроект №11256 щодо підвищення акцизів на бензин.

Документ передбачає, що акцизи на пальне будуть підняті до європейського рівня до 2028 року – поетапне підвищення розпочнеться вже з 1 липня 2024 року, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Йдеться про проект закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу щодо акцизного податку”. Зокрема, документ передбачає графік щорічного збільшення ставок акцизів на пальне – у період з 1 липня 2024 року до 31 грудня 2027-го. У підсумку до 2028 пропонується встановити ставки акцизного податку на:

бензини – 359 євро за 1 тис. літрів (зараз 215,5 євро);
дизельне паливо – 330 євро за 1 тис. літрів (зараз 139,5 євро);
скраплений газ – 277 євро за 1 тис. літрів (у попередній редакції було 70 євро, як зараз).
Щорічний перегляд акцизів, як зазначається, проходитиме “з урахуванням загальної різниці між розмірами ставок, передбачених станом на 01.01.2028”. Також розмірами ставок акцизного податку, передбаченими чинним законодавством.

“Метою законопроєкту є приведення законодавства України у відповідність до норм законодавства ЄС для виконання Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку, щодо наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, встановленого в ЄС. Законопроект розроблено на виконання статті 353 Угоди про асоціацію та додатки XXVIII до глави 4 “Оподаткування” розділу V “Економічна та галузева співпраця” Угоди про асоціацію”, – зазначив Мельничук.

Остаточне рішення щодо підвищення акцизних ставок ще не ухвалено. Цьому передуватиме обговорення та голосування за нього народними депутатами, а потім підписання документа президентом.

Джерело.

Close