facebook

У цих водіїв почнуть вилучати авто для мобілізації, а ці чоловіки втратять бронювання безповоротно: ТЦК і повістки

Правила мобілізації в Україні передбачають можливість вилучення майна на потреби Збройних сил. Причому не лише автомобілів, а й житла.

Як інформує “РБК-Україна”, на період воєнного стану можуть вилучити автомобіль у громадян, які мають два або більше авто. Також підлягає мобілізації транспорт центральних та місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, інших державних органів, підприємств, установ та організацій.

Насамперед йдеться про транспорт, який можна використовувати на фронті. Тобто про вантажівки, мікроавтобуси, трактори та позашляховики.

При цьому обов’язкова умова – справність транспорту та можливість використовувати у польових умовах. Щодо фізичних осіб, вилучення автомобілів не буде масовим і не торкнеться 90% українців.

Заборонено вилучати єдиний автомобіль у особи або якщо транспорт забезпечує єдине джерело доходу. Не підлягають мобілізації автомобілі лікарень, пожежної охорони, рятувальних служб, осіб з інвалідністю І чи ІІ групи. У тому числі у батьків дитини з інвалідністю.

Вилучені авто не можна вивозити із країни чи інший регіон без дозволу ТЦК. А також продавати чи передавати в оренду чи лізинг.
Хто і як може вилучати транспорт

Тимчасово вилучати авто можуть представники ТЦК, але за наявності рішення місцевих державних адміністрацій. Дані про транспорт, що підлягає мобілізації, передаються до МВС.

Автомобілі вилучаються з оформленням актів приймання-передачі, у яких зазначаються:

дані про власників технічний стан балансова вартість інші відомості для ідентифікації

Протягом 30 днів після закінчення періоду воєнного стану транспорт мають повернути власнику.

Якщо авто зазнало пошкоджень, передбачена грошова компенсація. Її розмір встановлюватиме Кабінет міністрів. Сума віднімається від оцінної вартості авто з урахуванням терміну використання військовими. Компенсації виплачуватимуть після завершення воєнного стану.

Як можуть вилучати житло

Житло та інше майно може примусово вилучатися для потреб армії лише період воєнного стану. Загалом це не нові норми, вони діяли і раніше.

Рішення про вилучення будинку чи квартири, як і у випадку з транспортом, ухвалюють місцеві державні (військові) адміністрації. У разі державного і комунального майна – без компенсації.

Майно фізичних осіб та приватних підприємств вилучається з наданням відповідних компенсацій. Максимум протягом 3 років з моменту припинення воєнного стану та рівними частинами.

До моменту вилучення житла має бути проведена відповідна оцінка його вартості. Тимчасово забрати майно можуть у будь-якому регіоні України. Якщо особа відмовляється передавати його, військова адміністрація може звернутися до суду та вирішити питання у судовому порядку.

Як інформує “24”, працівники певних сфер мають право на бронювання від призову.

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач пояснив, що процедура бронювання працює, проте є ризик, що працівники не встигнуть забронюватися через вручення повісток. Водночас він сподівається, що відбудуться зміни щодо бронювання водіїв.

Бронювання відбувається за певною процедурою

Відомство надіслало до Міністерства економіки перелік професій у сфері транспорту та загалом у міністерстві відновлення, які потребують бронювання. Станом на 16 травня змін не було. Бронювання військовозобов’язаних чоловіків відбувається за процедурою, яка встановлена постановою 76 Кабінету Міністрів.

Посадовець пояснив, що водії бронюються за спеціальною процедурою. Для початку підприємство мають визнане критичним для життєдіяльності країни. Після того це воно має подати 5-% від своїх працівників на бронювання. Це можуть бути водії, механіки та інші співробітники.

Водночас є проблема з тим, що водії, які проходять процедуру бронювання, повинні прийти до ТЦК, аби отримати документи. За словами Деркача, після цього бувають випадки, коли їм вручають повістку, тому вони фактично не встигають забронюватися.

Тому ми сподіваємося, що будуть зміни в частині того, що ось ці категорії професій будуть заброньовані,– підкреслив заступник міністра.

Також Деркач розповів про те, що під час перетину кордону для водіїв великих проблем немає.

Чи планує Кабмін зменшити відсоток заброньованих Нині підприємства можуть бронювати до 50% своїх військовозобов’язаних працівників. В Кабміні розповіли, чи планують зменшувати цей відсоток. Міністерство економіки нещодавно втрапило у низку скандалів, пов’язаних з бронюванням працівників онлайн-казино та служби доставки. Заступник міністра економіки Ігор Фоменко розповів, як у його відомстві планують налагодити процес бронювання для різних підприємств. За словами представника Мінекономіки, згідно з чинною процедурою бронювання, є категорії підприємств, які забезпечують складові Сил безпеки та оборони в озброєнні та військовій техніці. Також є підприємства оборонно-промислового, паливно-енергетичного комплексу, які мають можливість бронювати своїх військовозобов’язаних співробітників до 100%. Це прописано в окремій постанові Кабінету Міністрів.

Джерело.

Close