facebook

Жахлива інфекція заражає все більше людей в Україні, хвороба вражає дихальну систему і шкіру”: діти і дорослі у бiдi

У сусідній з Тернопільщиною області впродовж 2024 року за п’ять місяців зареєстрували 2828 випадків вітряної віспи. У порівнянні з таким самим періодом минулого року, кількість хворих зросла вдвічі. Медики стривожені.

Як інформує “Фіртка”, про таку статистику розповіла лікарка-епідеміологиня відділу епідеміологічного нагляду та спостереження за інфекційними захворюваннями Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Самуляк.

За словами лікарки, зараз спостерігають збільшення захворювань на всі дитячі інфекції, що спричинене циклічністю.

“Кожні п’ять-сім років кількість випадків дитячих краплинних інфекцій збільшується, а потім йде на спад.

Ми готові до такого перебігу подій, очікували його, тому абсолютно нормально на це реагуємо.

Вітряна віспа — це типова дитяча інфекція. Понад 93,5% захворювань у 2024 році саме в дітей. Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. Основним джерелом інфекції є хворий на вітрянку”, — каже Наталія Самуляк.

За словами лікарки, небезпечними є останні десять днів інкубаційного періоду й перші п’ять-сім днів з моменту появи висипу. Джерелом інфекції може бути також хворий на оперізувальний герпес.

“Перші симптоми вітрянки — ослаблення організму. Дитина стає кволою, часто хоче спати, у неї підвищується температура і з’являється плямистий висип з пухирцями на шкірі та слизових оболонках.

Часто висип починається з волосистої частини голови.

Але здебільшого діти переносять вітрянку легко, без ускладнень та госпіталізації. Немовлята до трьох місяців мають пасивний імунітет від матері, тому вони не хворіють. Після перенесеної інфекції спостерігається тривалий імунітет.

Важче хвороба перебігає в дорослих”, — розповідає Наталія Самуляк.

Так, велика частка дорослих підлягає госпіталізації саме через ускладнення після хвороби.

Для профілактики вітряної віспи лікарка рекомендує вакцинуватися. Це щеплення не належить до переліку обов’язкових в Україні.

“Вакцинують здорових дітей до року, дітей до вступу у садок чи заклади середньої освіти, які раніше не хворіли на вітрянку. Також рекомендують щепитися працівникам охорони здоров’я та освіти.

Якщо доросла людина захоче вакцинуватися проти вітрянки, потрібно провести тест на виявлення антитіл, адже можна перенести вітряну віспу безсимптомно. Якщо людина є носієм цього вірусу, то вакцинація є недоцільною”, — каже Наталія Самуляк.

Загалом медики зауваєують, що якщо йде зниження імунітету, то може ускладнюватися перебіг захворювання. Відюувається приєднання бактеріальної інфекції. Внаслідок цього настає пневмонія, або флегмони, абсцеси, ураження шкіри.

Джерело.

Close