facebook

У Міноборони визначилися: скільки платитимуть військовим у відпустці

В умовах воєнного стану в Україні особлива увага приділяється соціальним гарантіям військовослужбовців. Одним із найважливіших аспектів є грошове забезпечення, яке зберігається навіть під час відпусток.

Докладніше про те, скільки платитимуть військовим у відпустці, інформує АрмияInform.

Види відпусток та умови виплат
Законодавство України передбачає кілька видів відпусток для військовослужбовців, кожна з яких має свої особливості:

Основна відпустка: Надається на строк до 10 календарних днів та є обов’язковою. Під час основної відпустки військовослужбовець зберігає повне грошове забезпечення.
Відпустка з сімейних обставин та інших поважних причин: Надається на строк до 10 календарних днів і також супроводжується збереженням грошового забезпечення.
Відпустка після звільнення з полону: Військовослужбовці, які повернулися з полону, мають право на додаткову відпустку тривалістю 90 календарних днів із збереженням повного грошового забезпечення.
Відпустка на лікування: У разі хвороби чи поранення військовослужбовець може отримати відпустку на лікування. Тривалість такої відпустки визначається військово-лікарською комісією, але не може перевищувати 12 місяців. Грошове забезпечення зберігається протягом усього періоду лікування.
Відпустка за знищену військову техніку: Військовослужбовці, які знищили військову техніку противника, також мають право на відпустку із збереженням грошового забезпечення.
При цьому мінімальний розмір грошових виплат 2024 року — 20 130 гривень. Також на період воєнного стану впроваджено додаткову винагороду військовим. Розміри цієї винагороди коливаються від 30 до 100 тисяч гривень на місяць. 100 тисяч одержують військові, які беруть участь у бойових діях на передових позиціях. Додатково цю суму платять людям, які перебувають на лікуванні після поранення, і тим, хто потрапив у полон.

Також військові, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами, отримують 30 тисяч гривень. Тим, хто виконує бойові (спеціальні) завдання у складі органів військового управління, штабів та командування, які здійснюють оперативне управління підрозділами, виплачують 50 тисяч гривень. Крім того, 6 тисяч гривень виплачують військовослужбовцям строкової військової служби, а 2350 гривень – курсантам.

Джерело.

Close