facebook

“Ви що, російської не розумієте?” Під Києвом лікарка втрапила в мовний скандал

У місті Вишневе під Києвом розгорівся мовний скандал – лікарка-педіатриня відмовилася розмовляти з мамою і її маленькою донькою, які прийшли на огляд, українською.

Про це йдеться в сюжеті програми “Вікна”.

Мама Анастасія Нуца розповіла, що декларацію з місцевою лікаркою уклали заздалегідь і тільки потім познайомилися з нею. Коли медичка почала говорити російською, її попросили звертатися державною мовою, однак та відмовилася.

Анастасія звернулася на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я зі скаргою. Лікарка ж “на прощання” залишила послання в медичній картці однорічної Дарини: “Мати відмовляється обслуговуватися у російськомовного лікаря”.

Після інциденту адміністрація навіть не спромоглася вибачитися. Представниця озвучила в телефонну трубку: “Ви що, російської не розумієте?”

Однак заступник директора медзакладу запевнив, що з лікаркою, яка відмовилася перейти на державну мову, вже провели бесіду. При цьому зазначив, механізмів перевчити лікаря говорити українською – немає.

Анастасія ж звернулася з офіційним листом до медустанови і підготувалася в разі необхідності піти в суд заради захисту своїх мовних прав.

Джерело.

Загрузка...
Close