В Україні розробили новий державний стандарт базової середньої освіти. Перед тим, як ініціативу впровадять у школах, проект винесли на громадське обговорення.
Мова йде про держстандарти для учнів 5-9 класів. У прес-службі міністерства освіти і науки зазначили 4 березня, що новий стандарт стане органічною частиною реформи “Нова українська школа”, яка вже у 2022 році торкнеться базової середньої освіти.
За словами глави відомства Анни Новосад, була змінена форма документа – тепер вчителі мають дуже конкретні вимоги до того, що учень повинен знати.
Водночас педагогам залишили “повну свободу у виборі навчальних інструментів”.
Документ опублікований на сайті МОН. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 31 березня в письмовому вигляді та електронною поштою за адресами: Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м.. Київ, 01135, e-mail: [email protected].
Державний стандарт встановлює вимоги до компетентності, якими повинні оволодіти учні середньої школи (5-9 класи). До таких компетенцій відносяться:
математична,
екологічна,
інформаційно-комунікаційна,
культурна,
вільне володіння державною мовою,
здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами,
компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій,
інноваційність,
навчання впродовж життя,
громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, моралі, справедливості, рівності, свободи, прав людини, добробуту та здорового способу життя, нетерпимості до проявів корупції,
підприємливість та фінансова грамотність
Державний стандарт також є основою для розробки типових та інших освітніх програм.
Базовий навчальний план, який пропонує Держстандарт, визначає загальний обсяг навчальної навантаження учнів і дає уявлення про зміст і структуру базової загальної середньої освіти. Він встановлює погодинне співвідношення між освітніми галузями за роками навчання, визначає граничне тижневе навантаження і загальну щорічну кількість годин за освітніми галузями.