Міністерство освіти розглядає три сценарії початку нового навчального року – від звичайної форми навчання до дистанційної. Якщо епідеміологічна ситуація в регіоні не буде задовольняти вимоги МОЗ, то освітні заклади будуть змушені закрити на карантин.
Виконувач обов’язків міністра освіти Сергій Шкарлет під час зустрічі з керівниками закладів освіти розповів, що навчальний рік для більшості учнів розпочнеться традиційно, повідомляє пресслужба Міносвіти.
“Спільно з МОЗ ми здійснюємо моніторинг епідеміологічної ситуації у кожному регіоні та розробляємо можливі сценарії. Найближчим часом будуть впроваджені відповідні алгоритми, про що МОН надасть докладні роз’яснення”, – повідомив Сергій Шкарлет.
Не виключено, що навчальний процес може відбуватись у змішаній формі.
МОН напрацював три сценарії початку навчального року:
варіант перший – низький рівень захворюваності, відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі;
варіант другий – високий рівень захворюваності, освітній процес забезпечується дистанційно;
варіант третій (найбільш імовірний) – середній рівень захворюваності, освітній процес забезпечується як дистанційно, так і в закладах освіти з дотриманням правил дистанціювання та гігієни.
Обирати варіанти будуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з огляду на поточну епідеміологічну ситуацію.
Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі “Свобода слова” пояснив, що якщо епідеміологічна ситуація в регіоні не буде задовольняти вимоги МОЗ, то освітні заклади будуть змушені закрити на карантин.
Закривати школи будуть тільки в районах “червоної зони”, тобто там, де високий показник захворюваності на атипову пневмонію.
“Якщо “червона зона” – школа закривається на певний період часу, стабілізуються показники, та школа відкривається”, – додав Ляшко.
Водночас тотального і довготривалого закриття шкіл по всій країні не буде. Єдиною умовою для введення карантину в освітніх установах є локальне перевищення епідеміологічного порогу щодо грипу та грипоподібних захворювань.