facebook

Тепер уже офіційно: про складний опалювальний сезон попередив прем’єр-міністр

Майбутній опалювальний сезон буде дуже складним для українців. Причому для всіх: як для енергетиків, так і для уряду, а також для пересічних споживачів. Втім, перші і другі зараз роблять усе можливе, щоб треті відчували якнайменше дискомфорту.

Однак не все залежатиме від докладених зусиль та вкладених коштів. Про це попередив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

За словами глави уряду, майбутній опалювальний сезон – одна з топових тем для інформаційних вкидань, багато з яких дуже далекі від дійсності.

“Ми не збираємося применшувати загрози, ризики та виклики цього опалювального сезону. Але вважаємо, що громадяни мають бути поінформовані про реальний стан справ”, – заявив прем’єр.

Громадяни мають право на об’єктивну інформацію про те, що сьогодні відбувається в енергетичному секторі країни, і на якому етапі є підготовчі роботи до зими, вважає глава уряду.

Отже, на сьогодні ситуація з ремонтами об’єктів енергосистеми така:
Міненерго рапортує про завершення ремонту 5 атомних енергоблоків сумарною потужністю 4,4 ГВт. Ще чотири блоки знаходяться у плановому ремонті. Їхня сумарна потужність становить 3,4 ГВт. Щоправда, із Запорізькою АЕС ситуація поки що не зрозуміла. Але ясно, що жодних планових ремонтів там ніхто не проводив.
На теплових станціях (ТЕС) зараз перебувають в стадії ремонту 24 енергоблоки сумарною потужністю 4,3 ГВт. Це становить 62% від загальної кількості теплових енергоблоків.
Теплоелектроцентралі (ТЕЦ) вже відремонтовано на 70%. Ті 30%, що залишилися, планують відремонтувати до початку опалювального сезону.
Гідроелектростанції (ГЕС) на 68% або вже відремонтовані, або перебувають у ремонті. Це ще 1,8 ГВт додаткової потужності.
Щодо передавальних потужностей, то Укренерго вже майже на 80% відремонтувало пошкоджені магістральні мережі. Зокрема, високовольтні підстанції, розбиті ракетними ударами, відновлені до того стану, в якому вони були до війни.
“Формуємо багаторівневий захист для енергетичних об’єктів. Готуємось до всіх можливих сценаріїв розвитку подій, щоб уникнути гірших. Зима буде складною, але ми повинні вистояти. Готуємо для цього все необхідне”, – наголосив Денис Шмигаль.

Втім, як пояснити кардинально іншу оцінку стану енергетики, яку днями дав голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський, незрозуміло. Глава Нацкомісії заявив, що на 1 липня в Україні лише на 2% було відшкодовано збитки, завдані ТЕС і ТЕЦ ракетними ударами ворога. Відновлювальні роботи, звісно, могли би просуватися швидше, проте на них не вистачає грошей, заявив Ущаповський. Він також зазначає, що енергетикам вистачає грошей лише на планові ремонти, а от на аварійні кошти майже немає.

Джерело.

Close