facebook

Бензин в Україні здорожчає: на скільки АЗС можуть підвищити ціни

Про це повідомляє Enkorr. Там пояснюють: протягом січня-травня 2023 року спред (різниця між найвищою ринковою ціною купівлі та найнижчою ринковою ціною продажу) між гуртом та роздробом становив 9,7–9,8 грн/л. Нині ж він майже вдвічі менший.

“За великим рахунком, цей показник можна сприймати як індикатор роздрібної націнки”, – зазначають аналітики.

Втім, наголошується, найімовірнішим розвитком подій вбачається зростання цін на АЗС не більше ніж на 2 грн/л. На це, за словами авторів матеріалу, вказують:

значне скорочення маржі у невеликих мереж АЗС, які “працювали в серпні з мінімальною за останні півтора роки націнкою”;
близькість цінової позначки 60 грн/л – перетинати яку, мабуть, особливого бажання в учасників ринку немає.
“Очевидно, новий ціновий рівень та близькість неприємної позначки 60 грн/л призведуть до скорочення націнки АЗС. Відповідно, ймовірний потенціал подорожчання роздрібу становить не більше 2 грн/л”, – резюмується в матеріалі.

За даними експертів, з 14 червня до 17 серпня оптові ціни на бензин А-95 зросли на 13,25 грн/л (з 34,25 грн/л до 47 грн/л). На дизпальне – на 13 грн/л (з 33,5 до 46,5 грн/л).

“Ключовим фактором зростання стало поновлення з 1 липня ставок “паливних” податків, які діяли до повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Крім того, протягом зазначеного періоду зростали світові, тобто закупівельні ціни на нафтопродукти”, – пояснили вони.

При цьому наголошується: фактична відсутність запасів пального є причиною, через яку гуртовий ринок оперативно реагує на зміну кон’юнктури. Визначаючи таким чином майбутній трек роздрібних цін, які змінюються повільніше.

Джерело.

Close