facebook

Рада хоче підвищити призовний вік до армії: чоловіки старше 70 років зможуть служити

Верховна Рада запропонувала підвищити граничний вік для призову до ЗСУ. Якщо депутати підтримають законопроект, служити зможуть і чоловіки віком старше 70 років.

В Україні продовжується мобілізація, у рамках якої до армії призивають військовозобов’язаних чоловіків 18-60 років. Народні обранці запропонували зняти обмеження за віком. Наразі у ЗСУ можуть перебувати особи до 65-70 років. Депутати хочуть прибрати віковий поріг, якщо боєць має бажання продовжувати захист Батьківщини.

Нагадаємо, що за ст.22 закону “Про військовий обов’язок та військову службу” граничний вік для військовослужбовців у особливий період становить:

60 років – для рядового, сержантського та старшинського складу, а також для молодшого та старшого офіцерського складу;
65 років – для вищого офіцерського складу.
Військовослужбовці можуть продовжити термін служби ще на п’ять років, максимум – до 70. У парламенті планують усунути ці обмеження.

Юридична оцінка ініціативи
Правозахисник Микола Максимов повідомив, що на практиці військовослужбовця не звільняють примусово, якщо він хоче продовжити службу після досягнення граничного віку. Питання демобілізації можуть поставити за наявності у нього проблем зі здоров’ям. Однак у більшості випадків цього немає.

“Багато що, що зараз роблять депутати — намагаються легалізувати те, що давно відбувається на практиці. Це ж стосується пропозицій щодо зняття обмеження граничного віку для проходження служби в особливий період”, – цитує юриста “Фокус”.

Джерело.

Close