facebook

Стосується всіх селян та фермерів: в Україні хочуть запровадити зернові репарації

Окупанти завдали колосальної шкоди агросектору нашої країни.

Внаслідок повномасштабного вторгнення агросектор зазнав прямих збитків на суму 8,7 млрд доларів, заявив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

Ця сума включає втрати сільськогосподарської техніки, тваринництва, багаторічних культур, виробництв, готової продукції. Нардеп наголосив, що ще однією серйозною проблемою є знищення с/г логістики та інфраструктури.

“Сума перерахованих збитків, на жаль, не повна, є ще й непрямі втрати. Вони орієнтовно складають 31,5 млрд доларів. Порахувати точні збитки зараз дуже складно, адже ми маємо велику площу потенційно замінованих територій – 174 тисяч кв км земель – та тимчасово окуповані території. Ми розуміємо, що на непідконтрольних територіях відбувається масштабне свавілля окупантів. Ворог займається мародерством, краде наше продовольство та використовує потужності. На жаль, повною мірою оцінити масштаби цієї тиранії складно”, – зазначив Гайду.

З цієї причини парламентарій запропонував розробити механізм зернових репарацій спільно з Мінагрополітики, аграріями та міжнародними партнерами, щоб уже зараз мати можливість фіксувати завдані збитки та надалі отримати компенсацію.

“Вести власну діяльність на деокупованих територіях значно складніше. Зокрема, і через замінування полів. Інша проблема – залучення коштів. Фінустанови не завжди хочуть співпрацювати з аграріями на деокупованих територіях. Хоча, саме вони першими повертаються на звільнені території, готові працювати та наповнювати місцеві бюджети податками”, – наголосив народний депутат.

За його словами, цим фермерам потрібна окрема посилена фінансова чи грантова підтримка, яка надаватиметься виключно під потреби аграріїв, які готові повертатися та працювати на деокупованих територіях.

Джерело.

Close