facebook

Насувається масове позбавлення пільг: у Кабміні вирішили переглянути всі виплати — частину скасують

Стало відомо, що буде з пільгами.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович наголошує, що не йдеться про анулювання соціальних виплат. Проте, кожна така виплата повинна бути оцінена на відповідність ситуації.

“Коли ми надамо достатню кількість послуг і охопимо 80% населення, надаючи якісний супровід, щоб допомогти людям вибратися із складних обставин, виплати можна буде зменшити. Це станеться тоді, коли люди активно долучаться до економічного життя”, – зауважила Жолнович під час інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Вона додала, що одночасно з цим відбувається верифікація виплат з урахуванням їхньої економічної доцільності та можливостей.

“Наступним етапом є визначення критеріїв, за якими виплата є необхідною, і в яких випадках — ні. Головні фактори — це бідність, коли людину потрібно підтримати для виживання та сприяти її економічній самостійності, а також догляд, необхідний протягом життя”, – додала вона.

Міністр зазначила, що соціальні виплати є невід’ємною частиною кожної країни, але в Україні часто вони є розпорошеними, заплутаними та мають невиразні принципи надання.

“Наша мета полягає в уніфікації: створення чітких та зрозумілих критеріїв, щоб надати підтримку людині в разі бідності, втрати роботи, втрати житла або інших ризикових ситуаціях. Проте, важливо відразу чесно сповістити людину, що це підтримка на певний термін, після чого важливо самостійно взяти в руки ініціативу – навчатися, шукати роботу або створювати свій бізнес”, – наголосила Жолнович.

Вона також підкреслила, що після цієї підтримки особа має стати економічно самостійною, самодостатньою, успішною та повноцінно впровадженою в суспільство.

Жолнович також зауважила, що важливо зрозуміти, чи може держава надати гарантії, які перевищують можливості країни.

“Не треба думати, що всі соціальні виплати будуть скасовані. Це неможливо і нерозумно. Проте кожну виплату потрібно оцінити на відповідність. Якщо вона не приносить суттєвої користі, а існує лише традиційно, то, очевидно, її слід переорієнтувати на дієву підтримку, яка буде справжньою і необхідною для людини. Це є наш новий соціальний контракт”, – підсумувала вона.

Джерело.

Close