facebook

Відразу на 2600 грн: пенсіонерів терміново попередили

Ряду пенсіонерів виплати піднімуть на 2600 грн.
Незабаром деяким пенсіонерам збільшать розмір виплат на 2600 грн. Це передбачено у проєкті бюджету України на 2024 рік. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль поділився деталями у себе у Telegram-каналі.

В Україні заплановано перегляд прожиткового мінімуму. Якщо нардепи підтримають проєкт держбюджету-2024, тоді вже з 1 січня 2024 року цей показник зросте.

Відповідно зміниться й низка інших соціальних виплат, у тому числі й мінімальна, а також максимальна пенсія.

Згідно з проєктом, у країні розмір прожиткового мінімуму може зрости з 2093 до 2361 грн., тобто підвищення становитиме 268 грн.

Зазвичай, мінімальна пенсія дорівнює прожитковому мінімуму і коли проєкт держбюджету приймуть, вона не може бути нижчою за 2361 грн. Відповідно, максимальна пенсія у такому разі може становити до 23 610 грн, що на 2600 грн більше.

Глава Кабміну у себе на каналі зазначив, що після індексації у 2024 році середня пенсія має підвищитися до 6 тисяч грн. За даними, цього року цей показник становить 5311 грн. За рік вона збільшилася на 874 грн., або майже на 20%.

Також Шмигаль поділився, що у 2024 році планується провести індексацію пенсіонерам вже за новими правилами.

Він пообіцяв, що під індексацію підпадуть усі пенсії. При цьому будуть введені коефіцієнти та бали. Це дозволить людям з однаковими умовами виходу на пенсію, незалежно від його часу, отримувати однакову пенсію та однакову індексацію.

Як і прописано у законодавстві, у 2024 році планується проводити індексацію з 1 березня. Варто зазначити, що при визначенні відсотка грає роль і рівень інфляції в країні. Ближче до березня, чиновники проведуть точніші підрахунки та визначать, на який відсоток підвищаться пенсії громадян.

Джерело.

Close