Якщо Сили оборони України відкинуть росіян від Бахмута, це знизить ризик захоплення всієї Донецької області та наблизить деокупацію Горлівки. Про це в ефірі українського телеканалу заявив військовий оглядач Денис Попович.
За його словами, в районі Бахмута зараз відбуваються тактичні просування ЗСУ.
“З військової точки зору, якщо вдасться відігнати противника від Бахмута, ми зможемо відкинути його на ті позиції, з яких він фактично наступав минулого року… Тобто ми зможемо суттєво знизити ймовірність захоплення Донецької області противником, а такі завдання він ставить перед собою й досі попри те, що ми наступаємо. Ми зможемо, загалом, наблизитися до визволення Горлівки, яка була окупована, як ми знаємо, від самого початку російсько-української війни, тобто 2014 року”, — сказав Попович.
За його словами, зараз перед Силами оборони стоїть завдання оточити Бахмут, а не безпосередньо штурмувати місто, як це робили росіяни.
“Тобто саме для цього ми проводимо наступальні дії на південному фланзі. Ми перерізаємо логістику, перерізаємо залізницю, перерізаємо трасу Горлівка – Бахмут для того, щоб змусити російську армію відступити з Бахмута, ми там у лоб не атакуємо, тому їм вдається там перебувати, скажімо так”, — сказав експерт.
На Куп’янському напрямку, зазначив Попович, росіяни планують осінній наступ.
“Будемо сподіватися, з тим самим негативним результатом. Поки що їхні дії не призводять до якихось значних просувань. Там у них кроки в “сірій” зоні, грубо кажучи. Зокрема, ми там утримуємо позиції. Їхнє завдання — вихід на річку Оскіл і захоплення суттєвого логістичного об’єкта, залізничної станції “Куп’янськ-Вузловий”, яка дасть їм змогу посилити логістику ось саме в плані загрози захоплення Донецької області аж до адміністративних кордонів”, — повідомив експерт.
Водночас військовий експерт Роман Світан у коментарі українським ЗМІ заявив, що противник обрав для спроб наступальних дій саме Куп’янський напрямок, оскільки йому зручно доставляти туди боєприпаси.
«Чим ближче везти снаряди, тим більше їх можна привести, і більше їх можна використовувати. Саме цей метод росіяни використовують для підтримки наступальних дій якраз на Куп’янському напрямку. Там же кілька десятків кілометрів, і Росія…», — зазначив він.
Експерт пояснив, що саме з цієї причини окупанти обрали цей напрямок — найбільш незручний з точки зору геології.
«Тобто підстилаюча поверхня — там дуже багато річок…, дуже багато озер, ліси такі деякі є, аж до болот … досить-таки непривабливий для наступальних дій напрямок. Але … вони його вибрали, щоб тиснути на наші війська, щоб ми туди використовували достатню кількість резервів, які потрібні на іншій ділянці фронту…», — додав Світан.
В свою чергу військовий експерт Дмитро Снєгирьов зазначив, що російське угрупування налічує понад 120 тис. Він звернув увагу на те, що водночас на Бахмутському напрямку в окупантів зосереджено близько до 50 тис.
«Можемо чітко усвідомлювати, що саме Куп’янсько-Лиманський напрямок є в пріоритеті в окупантів і моменті прориву української оборони. Наразі важкі бої точаться в районі Макіївки, є тактичні успіхи в окупантів і просування на декілька сотень метрів, називаймо речі своїми іменами», — зазначив він.
Снєгирьов наголосив, що натомість, в районі Синьківки, яка вважалася традиційно однією з найгарячіших точок на мапі військових дій, є навпаки тактичні успіхи ЗСУ.
«Варто говорити про те, що окупанти спробували в районі Синьківки атакувати вздовж двох лісосмуг, але успішний характер зустрічних контратак ЗСУ не дозволив окупантам наблизитися безпосередньо до населеного пункту. Варто зауважити, що ЗСУ демонструють на цьому відтинку фронту ефективний характер контрбатарейної боротьби, і відповідно, так званий активний характер оборони. Тобто переходять від оборони до зустрічних контратак, саме це дає можливість втримати ситуацію під контролем», — додав експерт.