facebook

Діти й дорослі потравилися! На супермаркети і ринки попала велика паpтія отpуйних мандаpинів! Пpи вживані спостеpігаються стpаашні симптоми.

В Україну потрапили отруйні мандарини, які завезли з Єгипту. Про це повідомляється на сайті системи швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF).

Зазначається, що небезпечні для здоров’я єгипетські мандарини потрапили також в Грецію. Саме греки виявили, що вміст пестициду диметоат у цитрусових перевищує допустиму норму у 33 рази. У Греції ці мандарини не допустили до продажу в магазинах, супермаркетах і на ринках.

Диметоат – це органофосфатний інсектицид, який використовується для боротьби з шкідниками в сільському господарстві та інших галузях. При потраплянні його до організму через рот, пори шкіри або при вдиханні, у людини можуть виникнути діарея, нудота, пітливість, розмитість зору, утруднене дихання. Якщо організм піддається регулярному впливу диметоату, то у людини можуть спостерігатися дезорієнтація, дратівливість, погіршення пам’яті та концентрації, кошмарні сни, проблеми з мовленням і навіть розлад серцево-судинної системи.

Джерело.

Close