facebook

Рада ЗА! ЛЕГАЛІЗОВАНО: канабіс в українських лікарнях — пацієнти радіють! Цілодобовий контроль — деталі!

Сьогодні, 21 грудня, Верховна Рада прийняла законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу 7457 у другому читанні. Про це інформували нардепи, зокрема, Євгенія Кравчук і Ярослав Железняк.

Законопроєкт передбачає регулювання обігу канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності. Розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання залишається злочином і підпадатиме під розслідування поліції відповідно до законодавства.

Виробництво медичних препаратів на основі канабісу буде суворо контролюватися на всіх етапах. Ліцензію та GMP-сертифікат для вирощування отримають лише юридичні особи, які працюватимуть під цілодобовим відеонаглядом з доступом для Нацполіції. Кожен кущ матиме індивідуальне кодування для відстеження руху рослин до пацієнта.

Лікарі виписуватимуть електронні рецепти для препаратів на основі медичного канабісу відповідно до стану пацієнта, аналогічно до виписування морфіну.

Закон набуде чинності через пів року після його опублікування, що припадає на друге півріччя 2024 року.

Голова парламентського Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький також розповів, що після ухвалення закону про медичний канабіс пацієнтам виписуватимуть електронні рецепти, за яким вони зможуть отримати ліки в аптеці.

В Україні перші три роки буде дозволено імпорт ліків з медичним канабісом, поки наші аграрії та промисловість вийдуть на достатній рівень виробництва. А надалі ліки будуть лише українського виробництва.

«За шість місяців МОЗ має ввести в протоколи лікування ПТСР, онкології, епілепсії з використанням препаратів з медичним канабісом», — резюмував Михайло Радуцький.

Наразі в Україні до 7 мільйонів осіб можуть виявити потребу в медичному канабісі, враховуючи різні категорії населення. Це включає військовослужбовців із симптомами посттравматичного стресового розладу, онкопацієнтів, хворих на епілепсію, а також поранених військових і цивільних осіб із сильними болями.

Джерело.

Close