facebook

Пенсія не нижча за 8 тисяч грн: українців здивували розміром виплат

Певна категорія українців отримує підвищені пенсійні виплати, при цьому вік їхнього виходу на пенсію є меншим порівняно з іншими групами населення.

Служба Пенсійного фонду України надала дані, згідно з якими вік виходу на пенсію для осіб, які мали стати чорнобильцями, скорочується на період від 1 до 13 років. Це залежить від тривалості перебування в зоні відчуження, за умови наявності не менше 15 років страхового стажу. Також передбачена можливість виходу на пенсію на 3 роки раніше за умови участі в підземних роботах з ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Згідно з повідомленням Пенсійного фонду, особам з інвалідністю, отриманою внаслідок Чорнобильської катастрофи, нараховується пенсія в розмірі компенсації реальних втрат заробітку за роботу в зоні відчуження.

Мінімальний розмір пенсійних виплат для чорнобильців встановлено на рівні, який не може бути меншим за певні визначені ліміти в залежності від групи інвалідності:

І група – 8187,48 грн;

II група – 6549,98 грн;

III група – 5048,95 грн.

Крім того, пенсіонери, які є чорнобильцями, можуть отримувати додаткові надбавки до своїх пенсійних виплат. Розмір таких додатків залежить від категорії, до якої відноситься постраждала людина.

Загалом, існує чотири категорії, які визначені відповідно до Постанови №970 Кабінету Міністрів України.

Категорія 1 включає ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС з інвалідністю:

I група – 474,5 грн,

II група – 379,6 грн,

III група – 284,7 грн.

Також до цієї категорії входять люди, які проживали або працювали в зоні відчуження, з інвалідністю:

I група – 341,64 грн,

II група – 227,76 грн,

III група – 170,82 грн.

Особи, які відносяться до другої, третьої та четвертої категорій, отримують такі доплати:

2 категорія – 170,82 грн,
3 категорія – 113,88 грн,
4 категорія – 56,94 грн.
Діти, які отримали інвалідність або були заражені променевою хворобою внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, мають право на доплати в розмірі 170,82 грн.

Джерело.

Close