facebook

Майбутнім пенсіонерам на замітку: як онлайн перевірити свій стаж для пенсії

У Пенсійному фонді України розповіли про можливість перевірки свого страхового стажу дистанційно. Українці можуть використовувати онлайн-режим для отримання інформації про стаж, який буде враховуватися при призначенні пенсійних виплат, пише fin.informator.ua.

Цю інформацію надали у Пенсійному фонді України, зазначивши, що перевірити страховий стаж, який враховуватиметься при оформленні пенсії, можна через офіційний портал електронних послуг Пенсійного фонду. Для цього необхідно перейти за посиланням, використовуючи кваліфікований електронний підпис (КЕП), банківську картку (BankID) або через Дія. Підпис.

Для проведення перевірки страхового стажу слід виконати наступні кроки:

В лівому меню вибрати “Електронна трудова книга”.

Обрати функцію “Дані ЕТК”.

Натиснути на вкладку “Оцифрована ЕТК”.

Перевірити результат оцифрування відомостей про трудові відносини на підставі представлених копій документів.

Важливо зауважити, що через портал електронних послуг ПФУ можна отримати інформацію тільки про страховий стаж, який був набутий після 2004 року. Така інформація міститься в цьому реєстрі. Щодо страхового стажу, набутого до 2004 року, необхідно підтверджувати його за допомогою інших документів, таких як паперова Трудова книжка або довідки з місця роботи.

Щодо оформлення пенсії за кордоном:

Раніше експерти пояснювали, що українці, які змушені були через війну переїхати за кордон на тимчасове проживання, можуть оформити пенсію онлайн. Згідно з законодавством, пенсія виплачується щомісячно за адресою фактичного проживання пенсіонера в межах України, незалежно від декларованого або зареєстрованого місця проживання пенсіонера, або через банківські установи. Тепер можна подати заяву через портал Дія або портал електронних послуг Пенсійного фонду України, коли раніше це можна було зробити лише особисто.

Під час дії воєнного стану та трьох місяців після його закінчення заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна відправити з-за кордону поштою. Це стосується тих громадян, які тимчасово проживають за кордоном та отримали тимчасовий захист або статус біженця. Однак, якщо людина постійно переїхала за кордон, вона повністю втрачає право на отримання української пенсії.

Джерело.

Close