facebook

Пенсії отримають не всі: в Україні з 1 січня змінили вимоги

В Україні з 1 січня збільшили вимоги для отримання пенсії у 60 та 63 роки. Так, щоб призначили виплати, мінімально необхідний стаж збільшили на 12 місяців.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Ще кілька днів тому, 2023-го, до 60 років потрібно було мати 30 років стажу. Це давало змогу вийти на заслужений відпочинок. У тих, хто мав менше 30, але понад 20 років стажу, була можливість отримати пенсію у 63 роки.

З 1 січня вимоги до пенсіонерів посилили. Тепер для пенсії у 60 років потрібно мати 31 рік стажу, а у 63 – щонайменше 21 рік. Для отримання пенсії в 65 років, як і раніше, потрібно мати від 15 років стажу.

Посилення вимоги до стажу передбачено ще реформою 2017-го. З того часу щороку на 12 місяців збільшуються вимоги до стажу. У результаті українці незабаром зможуть вчасно вийти на пенсію лише за умови, якщо вони мають щонайменше 35 років стажу.

До повномасштабної війни, за даними Пенсійного фонду, українці виходили на пенсію із середнім стажем у 32 роки. Тобто цього року для багатьох українців ситуація не зміниться. Їхнього стажу вистачатиме для того, щоб вчасно вийти на пенсію. Проте вже з наступного року в багатьох українців виникнуть серйозні проблеми. Їм доведеться працювати до пенсії довше.

Поступово в Україні майже половина всіх 60-річних не зможе вийти на пенсію вчасно. У 2017 році це було ухвалено для того, щоб відтермінувати рішення про загальне підвищення пенсійного віку.

Джерело.

Close