Чи буде Україна переходити на літній час і коли.
Згідно з постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”, переведення годинників у нашій країні відбувається двічі на рік. Але від цього хочуть відмовитись. Чи переходитиме 2024 року Україна на літній час, повідомляють Факти.
Останній перехід на зимовий час відбувся у ніч на 29 жовтня, а наступний перехід на літній час буде навесні 2024 року – о 3 годині 31 березня.
При переході на літній час слід стрілки годинника перевести на годину вперед. Це означає, що спати ми будемо на годину менше.
Противники щорічних переходів на літній та зимовий час стверджують, що такі стрибки часу приводять до порушення людських біоритмів, і як наслідок погіршують самопочуття та знижують працездатність людей.
У Раді вже порушувалося питання про відмову від переходу на літній час і назад, але воно й досі залишається невирішеним. Востаннє 2021 року законодавча ініціатива про відмову від переходів на літній та зимовий час не пройшла в парламенті друге читання.
Все через те, що хоч практично вся територія країни відноситься до одного часового поясу, але для заходу та сходу України є відмінності.
На Сході України незадоволені літнім часом, бо світає там о 3 годині ночі, а Захід – зимовим, через який о 9-й ранку все ще темно.
На цей час Україна, подібно до майже 70 інших країн світу, використовує сезонне переведення годинників. При цьому, 135 країн світу або ніколи не вводили подібну практику, або повністю відмовилися від неї.
Оскільки у сучасному світі люди частіше користуються гаджетами, вони автоматично синхронізують час. Ця функція є, наприклад, у смартфонах, ноутбуках, смарт-годинниках і т.д.
Але якщо у вас є звичайний механічний будильник або настінний механічний годинник, не підключений до інтернету, вам доведеться перевести його вручну.