facebook

Запам’ятайте та батькам покажіть: які безкоштовні медпослуги будуть у 2024 році — про це й не мріяли

Україна розпочала дію Програми медичних гарантій (ПМГ) на 2024 рік з 1 січня.

Цьогорічний бюджет становить понад 159 млрд гривень, з них 5,2 млрд гривень виділено на реімбурсацію лікарських засобів. Зміни, які відбулися у ПМГ цього року, та нові пакети послуг були оголошені у Національній службі здоров’я України (НСЗУ), пише Дзеркало тижня.

Перелік послуг у ПМГ на 2024 рік включає всі основні види медичної допомоги: первинна, спеціалізована, екстрена, паліативна допомога та реабілітація для дорослих і дітей.

“У цьому році Програма медичних гарантій зосереджена на відновленні здоров’я та людського потенціалу: послуги з реабілітації, підтримки психічного здоров’я, а також нові напрямки – лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій та трансплантація”, – йдеться у повідомленні.

ПМГ на 2024 рік включає 44 пакети послуг, серед яких три нові:

“Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення in vitro)”;

“Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів”;

“Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин”.

У програмі залишаються незмінними тарифи, за якими НСЗУ виплачує кошти медичним закладам на 2024 рік, навіть у зв’язку з війною. Тарифи не зменшені, але були удосконалені та пріоритезовані.

Базова ставка в хірургічних пакетах скоригована на рівні 8 735 гривень, і проведено перегляд деяких коефіцієнтів діагностично-споріднених груп (ДСГ).омстві було відзначено, що при виконанні двох або більше операцій (різні операції в рамках одного лікування), включених до відповідних Державних стандартів медичної допомоги, застосовується новий підхід. Цей підхід включає оплату кількох операцій (не більше трьох) з використанням відповідних вагових коефіцієнтів.

Оплата за реабілітацію в стаціонарі складає 19 769 грн за пролікований випадок. Однак за послуги з реабілітації найвищої складності (наприклад, після травматичного ушкодження спинного та головного мозку) НСЗУ сплачуватиме понад 41 тисячу гривень. За послуги з реабілітації високої складності (наприклад, після інсульту в післягострому періоді) – понад 31 тисячу гривень.

Тарифи за послуги з трансплантації варіюються в залежності від трансплантованого органу. Так, за трансплантацію серця НСЗУ сплачуватиме понад 2 мільйони гривень, а за трансплантацію легень – понад 2,6 мільйони гривень. Додатково оплачуватимуться дотрансплантаційний та посттранслантаційний періоди.

У ПМГ-2024 пріоритетом залишається охорона материнства та дитинства. Ставка за новим напрямком ПМГ-2024 лікування безпліддя з використанням допоміжних репродуктивних технологій (іn vitro) складе 60 324 гривень за один повний цикл з урахуванням використаного методу запліднення яйцеклітини та повноти циклу.

Продовжується надання медичних послуг за пакетом “Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя”. Оплата за цей пакет здійснюється за кожну надану послугу, причому заклади отримуватимуть 10 820 гривень за кожну з них.

У ПМГ-2024 також встановлено тарифи на лікування онкологічних хвороб. Наприклад, за хімієтерапію одного пацієнта упродовж року заклади отримуватимуть 36 000 гривень, а за лікування онкогематологічних захворювань – 74 000 гривень.

У НСЗУ підтвердили, що важливим є надання медичної допомоги населенню в зоні бойових дій. За пакетом “Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, де ведуться бойові дії” тариф визначається як глобальна ставка на місяць.

Щодо програми “Доступні ліки”, в Національній службі здоров’я України підтвердили, що у 2024 році планується розширення переліку ліків за напрямом розлади психіки та поведінки для пацієнтів.

Джерело.

Close