facebook

Мобілізація онлайн та повістки у смартфоні: чи зобов’язані українці мати гаджети та e-mail – відповідь адвоката

Що відомо про мобілізацію у смартфоні.

Попри те, що Кабінет міністрів відкликав проєкт закону про мобілізацію, юристи продовжують обговорювати суперечливі норми, які неможливо виконати. Про це розповідають Факти.

Одна з таких норм зобов’язує військовозобов’язаних реєструвати власний електронний кабінет. Здійснити цю норму буде складно та майже нереально. Річ у тому, що чинне законодавство не зобов’язує чоловіка мати якийсь гаджет, без якого у свою чергу неможливе користування таким кабінетом.

За словами адвоката, в жодному законодавчому документі не прописано, не лише обов’язок громадянина мати якийсь гаджет, але не прописано обов’язок поповнювати рахунок для того, щоб мати доступ до мобільного інтернету.

На думку фахівця, поки це питання не буде врегульоване, що ухиляється від мобілізації, що знається на законах, можуть використовувати це як прогалину в законодавстві.

Поки що така ідея нездійсненна, адже зобов’язати когось мати електронний кабінет і користуватися електронними послугами буде дуже важко.

І насамкінець можна підсумувати, що військовозобов’язаний має право не поповнювати рахунок для доступу до Інтернету та подальшого перегляду повідомлень в особистому кабінеті.

Джерело.

Close