facebook

У податковій приголомшили українців: ще з 1 січня запровадили нові правила для всіх

З 2024 року змінилися правила декларування майна та доходів.

Якщо у 2023 році фізична особа отримала дохід від продажу майна або будь-які дивіденди, потрібно до податкової подавати декларацію. У Головному управлінні податкової у Львівській області поінформували про важливі зміни з 1 січня 2024 року.

Зокрема, введено в дію нову форму податкової декларації про майновий стан та доходи. Вона передбачає виділення податкових зобов’язань з податку доходи фізичних осіб щодо мінімального податкового зобов’язання ФОПам.

Але це не стосується осіб, які вибрали спрощену систему оподаткування. Нову форму декларації потрібно подавати власникам, орендарям, користувачам на інших умовах земельних ділянок, що віднесені до категорії сільськогосподарських угідь, у тому числі й на умовах емфітевзису.

У податковій звертають увагу на те, що сплата податку при визначенні мінімального податкового зобов’язання ФОП здійснюється за кодом бюджетної класифікації “11010500 – податок на доходи фізичних осіб, сплачений фізичними особами за результатами річного декларування”.

Окрім цього, ще й змінився порядок розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню з бюджету у зв’язку з використанням права на податкову знижку за витратами, понесеними згідно з пунктом 166.3 статті 166 розділу IV Податкового кодексу України крім витрат, зазначених у підпункті 166.3.10 пункту 166.3 статті 166 розділу IV кодексу (додаток Ф3 до декларації).

Зазначається, що нова форма декларації передбачена наказом Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року №467, зареєстрованого в Мін’юсті 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873.

Декларувати доходи мають державні службовці, ФОП, особи, які бажають отримати податкову знижку. У списку зазначені особи, які виїхали за кордон на постійне проживання, але залишилися резидентом України.

Джерело.

Close