facebook

Борги за комуналку полізуть боком: відключать не лише світло, газ та воду — ще й банківські картки заблокують — як урятуватися

До редакції “На пенсії” звернулася сім’я із міста Білозерського Донецької області зі своєю історією. У квітні 2022 року вони залишили свій будинок та переїхали до міста Рені Одеської області. Нещодавно родина отримала рахунок на оплату теплопостачання за сезон 2022-2023 року у розмірі 5 тисяч гривень.

Питання, яке цікавить наших читачів, — чи повинні вони оплачувати рахунок за квартиру, де вони фактично не проживають, і чи може компанія подати на них до суду, а банк — заарештувати рахунки? У яких випадках може бути проведений перерахунок?

Відповідно до Постанови № 206, у період дії воєнного стану заборонено стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги в населених пунктах, які перебувають у зоні бойових дій. Ця заборгованість має виникнути після 24 лютого 2022 року. Це стосується осіб, які покинули своє місце проживання та подали виконавцю комунальних послуг довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Таким чином, якщо у сім’ї Василенків є така довідка, їм слід звертатися до постачальника послуг для проведення перерахунку, оскільки їхнє місто Білозерське входить до переліку територій, де тривають бойові дії.

Закон України “Про житлово-комунальні послуги” передбачає право споживача на неоплату комунальних послуг (за винятком постачання теплової енергії) у випадку їх невикористання протягом понад 30 календарних днів під час тимчасової відсутності в житловому приміщенні за умови документального підтвердження. Таким чином, оплата теплопостачання є обов’язковою, якщо послуги були фактично надані.

Важливо встановити, чи були послуги фактично надані. Якщо свідчення сусідів підтверджують, що теплопостачання було неперервним, то оплата є обов’язковою. У випадку, якщо були перерви в опаленні або температура була низькою, можливий перерахунок або оплата відповідно до фактично наданих послуг.

Згідно з Правилами надання послуг з централізованого опалення, споживач може подати заяву про розстрочку із зазначенням причини та наданням доказів тим, хто надає послугу з централізованого опалення. Згідно з цими правилами, можлива розстрочка у розмірі 50% нарахованої плати за послугу протягом опалювального періоду.

Якщо сім’я Василенків не отримає перерахунок, вони можуть укласти договір реструктуризації заборгованості, щоб сплатити борг поетапно. Якщо підприємство, яке надає послуги, подасть позов, важливо представити всі необхідні документи до суду для проведення перерахунку або доказу фактичного стану речей.

Важливо врахувати, що без рішення суду жоден банк не може заарештувати рахунки для стягнення заборгованості за комунальні послуги.

Джерело.

Close