facebook

Пенсіонерам заморозять карти “Ощадбанку”: що потрібно встигнути

Один із найбільших українських державних банків “Ощадбанк” звернувся до громадян, які отримують у фінустанові пенсії та соціальні виплати, із важливою заявою. Виявилося, що деякі громадяни мають часу всього до 31 березня 2024 року, оскільки потім зняти гроші буде неможливо.

Ощадбанк вже кілька разів продовжує терміни дії платіжних карток, але цього разу швидше за все пролонгування не буде. Хоча все може змінитися, але поки що такої інформації немає.

Про це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби “Ощадбанку”.

Під кінець 2023 року у зв’язку з військовим становищем банк продовжив термін дії платіжних карток до 31 березня 2024 року. Продовжено дію всіх платіжних карток, у тому числі і переселенців.

“Продовження відбувається автоматично для карт, термін яких спливає, починаючи з лютого 2022 року. Якщо нова карта вже перевипущена, будь ласка, зверніться до відділення Ощадбанку для її отримання у зручний для вас час”, – зазначили у банку.

До 31 березня 2024 року картки, у яких закінчився термін дії, продовжать повноцінно працювати. Ними можна розраховуватись у торгово-сервісній мережі, знімати готівку в банкоматі та проводити всі необхідні операції, але з 1 квітня ці функції будуть заморожені. Пенсії та соцвиплати продовжуватимуть надходити на рахунки, але українці не зможуть їх зняти, доки не пройдуть ідентифікацію та не отримають нову карту.

Чому пенсіонерам не варто накопичувати гроші на банківській картці?
Деякі пенсіонери, особливо це стосується працюючих чи тих, хто має ще дохід крім пенсії, часто не знімають пенсійні гроші. Вони їх накопичують. Зберігати гроші на картці набагато зручніше, ніж удома в тумбочці або під матрацом. Але й тут можливі проблеми.

Про них розповіли у Мінсоцполітики. Тож якщо пенсіонер не знімає виплати з картки протягом шести місяців, то пенсію можуть призупинити. Тому, щоб уникнути такої ситуації, потрібно хоча б раз на шість місяців проводити транзакцію пенсійною карткою. Можна просто поповнити рахунок або сплатити за комунальні послуги.

Щоб відновити виплати, пенсіонер має звернутися до Пенсійного фонду, щоб підтвердити свою особу. І протягом 10 днів виплата пенсії поновлюється.

Джерело.

Close