facebook

Відпустки стануть довшими: що зміниться для українців у 2024 році

В Україні хочуть змінити тривалість відпустки.

Міністерство економіки підготувало проєкт нового Трудового кодексу, де, зокрема, пропонується збільшити тривалість відпустки. Деталі розкрила Федерація профспілок України.

Новий документ повинен замінити Кодекс законів про працю від 1971 р. і зробити відносини між роботодавцями та найманими працівниками сучаснішими.

Наразі тривалість щорічної відпустки становить 24 дні. Але у новому документі пропонується збільшити його до 28 календарних днів за кожен відпрацьований повний рік.

У перший рік роботи у роботодавця працівник набуває право на повну тривалість щорічної оплачуваної відпустки на умовах та в порядку, визначеному трудовим договором. Але це можливо пізніше закінчення шести місяців безперервної роботи.

Пропонується змінити й тривалість відпусток вихователів дитсадків, вчителів та працівників позашкільних навчальних закладів. Тобто, на практиці відпустка педагогічних працівників може бути тривалішою за 28 днів, але не обов’язково понад 56 днів, як є зараз.

Наразі документ на обговоренні, до нього можуть ще внести правки й після цього його направлять на голосування до Верховної Ради.

До речі, 2023 року парламент України проголосував за збільшення максимальної тривалості відпустки без збереження заробітної плати, тобто за сімейними обставинами вдвічі – з 15 до 30 календарних днів на рік.

Також депутати проголосували за двомісячну відпустку без збереження заробітної плати для військовослужбовців після демобілізації. Цей час входитиме до страхового стажу.

Також закон дає право на грошову компенсацію за усі невикористані дні щорічної відпустки у разі призову на військову службу під час мобілізації.

Джерело.

Close