facebook

Безплатні дрова та вугілля: сума субсидії стала ще більшою

Українці можуть отримати збільшену субсидію на дрова та вугілля.

З листопада 2023 року уряд України ухвалив рішення надавати українцям, які отримують субсидію на купівлю дров та вугілля на зиму збільшений розмір субсидії. Як зараз отримати таку допомогу, повідомляє Мінсоцполітики.

Оскільки тільки минула половина зими, таку допомогу можна отримати як у січні, так і в лютому поточного року.

У відомстві нагадали, що на закупівлю дров чи вугілля українцям за новими правилами дадуть 16 234 грн. Примітно, що раніше до листопада 2023 року сума на купівлю пічного палива становила 6973 грн на рік.

Цієї суми має вистачити, щоб без проблем пройти опалювальний сезон, жити в теплому будинку та не витратити багато власних коштів.

Тому, поки що є така можливість, за державною допомогою слід звертатися до ПФУ. Повідомляється, що подати заяву можна онлайн на сайті ПФУ чи офлайн.

Також у Мінсоцполітики роз’яснили, що збільшили суму на купівлю пічного опалення через підвищення нормативів опалення житлових приміщень на новий осінньо-зимовий період.

У середньому показники збільшилися в 4 рази, а що стосується твердого палива, то нормативи підняли у 2-3 рази.

Повідомляється, що фінансування цих витрат українцям відбувається так:

З держбюджету – 1,9 млрд грн для 278 тис. домогосподарств;
Коштом УВКБ ООН – 0,9 млрд грн для 85 тис. домогосподарств.
Але при цьому у відомстві нагадують, що розмір субсидії для кожного домогосподарства визначається індивідуально. Яку суму грошової допомоги на оплату комунальних послуг отримає домогосподарство, залежить, наприклад, від доходу членів сім’ї. Чим менший дохід сім’ї, тим більшим буде розмір допомоги від держави.

Тому, якщо на таку допомогу домогосподарство ще не подавало заявку у 2023 році з деяких причин, можна це зробити найближчими днями та отримати таку допомогу.

Джерело.

Close