facebook

Електронна мобілізація вже з літа: чи будуть повістки у телефоні — заява Міноборони

У Міноборони поділилися деталями впровадження електронного реєстру військовозобов’язаних.

Незабаром для військовозобов’язаних Міноборони України планує запустити важливий інструмент, який полегшить процес мобілізації. Заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко в ефірі телемарафону поділилася деталями та термінами нововведення, повідомляє ТСН.

Чиновниця поділилася, що у планах відомства на початку другого кварталу запустити електронний кабінет військовозобов’язаного.

У кабінеті військовозобов’язаного буде можливість оновити дані без відвідування територіальних центрів комплектації й далі ці дані вже використовуватимуть ТЦК.

Чорногоренко також пояснила, що ухвалений Верховною Радою законопроєкт №10062 про цифровізацію армії удосконалив взаємодію між реєстрами, розширив перелік відомостей про військовозобов’язаних, резервістів та призовників у системі “Оберіг”.

Це дозволить вносити в систему інформацію за спрощеною процедурою без бюрократії, не потрібно буде довідок і ксерокопій.

Дані можна буде реально отримувати з інших реєстрів. Також чиновниця заявила, що реєстр військовозобов’язаних не розміщуватиметься в хмарних сховищах країн-членів НАТО.

Вона запевнила, що він розташований на території України. За її словами, він уже працює та отримав комплексну систему захисту інформації.

Також внаслідок такого нововведення військовим можна буде подавати електронну заявку на набуття статусу учасника бойових дій. Тобто ця процедура стане легшою.

При цьому на питання, чи будуть електронні повістки, Чорногоренко нічого конкретного не сказала. За її словами, потрібно чекати на ухвалення нового законопроєкту про внесення змін до процесу мобілізації.

Представниця Міноборони додала, що відомство намагатиметься зробити послугу максимально швидкою. Після набуття чинності законом про мобілізацію всі відомості про набуття такого статусу можна буде обробляти онлайн без необхідності приносити людям купу довідок.

Джерело.

Close