facebook

Відстpочка від мoбілізації за новим зaконом! Кого пoзбавлять цьoго пpава?

Адвокатка детально розповіла про зміни, передбачені документом.

Після прийняття нового закону про мобілізацію, який подали на розгляд до Верховної Ради 30 січня, і уже прийняли у першому читанні, список осіб, які можуть мати відстрочку, суттєво скоротиться.

Зокрема, зміни торкнуться осіб з інвалідністю, батьків трьох дітей та батьків-одинаків.

Про це в коментарі сайту ТСН.ua розповіла адвокатка Марина Бекало.

Так, чоловіки, на утриманні яких перебуває троє або більше дітей, мають право отримати відстрочку лише у разі відсутності заборгованості аліментів, що не перевищує суми платежів за три місяці.

Окрім цього, зміни торкнуться й осіб, які самостійно виховують дитину до 18 років.

Так, відстрочку військовозобов’язаний зможе отримати лише у випадку, якщо другий з батьків дитини помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти, оголошений померлим.

Право на відстрочку залишається у військовозобов’язаних осіб, які мають членів родини з I та II групами інвалідності, але за певних умов. А саме:

І групи інвалідності – члени родини І ступеня споріднення (батьки, другий із подружжя, діти) за умови здійснення постійного догляду за такою особою, а також II ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері й з боку батька, онуки) за умови відсутності у таких осіб родичів І ступеня споріднення;

II групи інвалідності – члени родини І ступеня споріднення, зайняті постійним доглядом за нею, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий постійний догляд.

На здобувачів освіти також чекають деякі зміни. Зокрема, право на відстрочку надається здобувачам професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти й здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти в такій послідовності.

– Наприклад, після бакалаврського рівня освіти отримує відстрочку той, хто здобуває освіту магістерського рівня і так далі, – пояснила Марина Бекало.

Ця послідовність не застосовується до аспірантів, які здобувають рівень освіти за кошти фізичних або юридичних осіб на умовах контракту. Право на відстрочку також матимуть докторанти та інтерни.

Особи з інвалідністю будь-якої групи, як і раніше, мають право на відстрочку. Однак, вони можуть служити за власним бажанням за контрактом.

– Норма проєкту виключає положення, яке діє сьогодні, за яким призов на військову службу для осіб з інвалідністю може бути лише за згодою таких осіб та за місцем їхнього проживання.

Вважаю, що цю умову необхідно залишити в редакції нового закону, підписання особою з інвалідністю контракту на проходження військової служби має бути добровільним і для таких осіб мають встановлюватися додаткові гарантії та обмеження у несенні військової служби, – розповіла Марина Бекало.

Що стосується осіб, звільнених з полону, то їх можуть мобілізувати лише за їхньої згоди.

– При цьому, на мою думку, для таких осіб, у разі їхньої згоди, також має передбачатися підписання контракту з обмеженнями по строках і надаватися додаткові гарантії, – резюмувала адвокатка.

Нагадаємо що це трапиться якщо до другого читання не буде внесено змін.

Джерело.

Close