facebook

Заплатять до 20 тисяч гривень: українці можуть продати одну монету за велику суму

Деякі українські монети можуть бути продані за пристойні гроші завдяки їхній колекційній цінності.

Це робить їх предметом інтересу для багатьох колекціонерів, які готові заплатити значні суми за такі екземпляри. Про це розповідають експерти порталу “Монети-ягідки”.

За даними фахівців, за монету номіналом 10 копійок 1992 року, різновид 2.21ВАк можна отримати суму від 10 000 до 18 000 гривень на аукціонах. Особливості цієї монети включають гострий і вузький середній зуб тризубця, замкнуті п’яті й сьомі зерна третього колосу, гроно №2, що має форму тупокутного трикутника, а також гурт з великим насіканням.

Також популярні монети номіналом 2 копійки 1996 року, різновид 1АА, виготовлені з алюмінію, які можна продати за 800-1000 гривень. Ті самі монети, але виготовлені з немагнітної сталі, можна продати за 1500-1700 гривень.

Крім цього, монета 2 копійки 1996 року була включена до колекційного набору НБУ, але спочатку було викарбувано лише близько 2 тисяч екземплярів з нержавіючої сталі, які згодом не були включені до набору. Потім було виготовлено монети з алюмінію. Проте монети 2 копійки 1996 року не обмежувалися лише наборами та часто перебували в обігу.

Ще одна цінна монета – 1 гривня 2001 року, різновид 1АДг, який можна продати за суму до 5000 гривень. Особливість цієї монети полягає у гладкому гурті без написів.

Експерти зазначають, що з огляду на рідкість та вартість цієї монети фальшивомонетники часто намагаються підробити її, видаляючи написи з дешевших монет гривні 2001 року. Потенційні покупці монети рекомендують перевіряти вагу (6,8 г) та діаметр (26 мм).

Якщо у вас є колекція монет або конкретна монета, цінність якої вас цікавить, найкраще звернутися до досвідчених нумізматів чи професіоналів у цій сфері. Вони здатні оцінити вашу колекцію або конкретну монету та надати інформацію про її вартість, ґрунтуючись на поточних умовах ринку та попиті.

Джерело.

Close