facebook

Чи буде 8 березня та 1 травня вихідними: повний перелік свят на 2024 рік – які дні будуть неробочими

Список свят та роз’яснення чи будуть ці дні вихідними.

На законодавчому рівні перелік святкових та неробочих днів визначено в ст. 73 Кодексу Законів про працю України (далі – КЗпП).

До таких днів належить:

1 січня – Новий рік;
8 березня – Міжнародний жіночий день;
1 травня – День праці;
8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років;
28 червня – День Конституції України;
15 липня – День Української Державності;
24 серпня – День незалежності України;
1 жовтня – День захисників і захисниць України;
25 грудня – Різдво Христове.
Зазначеною статтею також встановлено, що робота також не провадиться в дні релігійних свят, якими є:

один день (неділя) – Пасха (Великдень);
один день (неділя) – Трійця;
25 грудня – Різдво Христове.
За мирного часу святкові дні були вихідними, коли робота заборонялася, крім випадків, встановлених законодавством. Відповідно було передбачено, що у випадку залучення працівника до роботи у святковий і неробочий день, така робота працівнику оплачувалася у подвійному розмірі або за бажанням працівника за роботу в цей день останньому міг бути наданий інший вихідних день.

Однак після внесення Законом України від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», який набрав чинності 24.03.2022, змін до законодавства про працю, норми ст. 73 КЗоТ, а також ст. 71 КЗоТ, якою встановлена заборона роботи у вихідний день, у період дії воєнного стану не застосовуються.

Таким чином, на час дії воєнного стану тимчасово призупинено дію ст. ст. 71,73 КЗоТ, що встановлюють офіційні святкові дні та дні, у які робота не проводиться, що в свою чергу, свідчить про відсутність святкових та неробочих днів під час воєнного стану та відсутність можливості не працювати в ці дні. Відтак, робота в ці дні оплачується працівнику у звичайному розмірі без будь-яких збільшень та привілеїв.

Джерело.

Close