Історичний крок! Німеччина та Україна уклали важливу угоду щодо безпеки.
Підписи поставили безпосередньо президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Що саме передбачено безпековим договором, яку військову допомогу Німеччина надасть Україні вже 2024 року та який меседж передав канцлер Путіну.
Історична угода
Історична угода: президент України Володимир Зеленський і канцлер ФРН Олаф Шольц підписали двосторонню угоду про безпекову співпрацю між країнами.
Першим про це повідомив Шольц у соцмережі Х (колишній Twitter) 16 лютого.
Примітно, що в кінці повідомлення Шольц написав “Слава Україні!”:
“Володимир Зеленський і я підписали сьогодні угоду про наші довгострокові зобов’язання в галузі безпеки. Історичний крок. Німеччина продовжить підтримувати Україну в боротьбі з російською агресивною війною. Слава Україні!”.
For as long as it takes.@ZelenskyyUa and I signed an agreement today on our long-term security commitments – an historic step. Germany will continue to support Ukraine in the face of the Russian war of aggression.
Slava Ukraini. pic.twitter.com/YFFzELiGz3
— Bundeskanzler Olaf Scholz (@Bundeskanzler) February 16, 2024
Водночас Зеленський повідомив у Telegram деякі деталі договору. Документ закріплює німецьку військову підтримку для України на рівні понад 7 мільярдів євро на цей рік, а також передбачає механізм екстрених консультацій у разі можливого майбутнього збройного нападу Росії на Україну:
“Безпрецедентний документ, що закріплює німецьку підтримку для України на рівні понад 7 мільярдів євро на цей рік. Це зброя, щодо якої вже є конкретні контракти. В угоді зафіксована чітка позиція Німеччини щодо санкцій проти агресора, трибуналу, заморожених активів”.
До речі, Німеччина вперше у своїй історії стає державою-гарантом. Про це заявив міністр оборони ФРН Пісторіус, коментуючи угоду про “гарантії безпеки” між Україною та Німеччиною. Після підписання документа Зеленський і Шольц вийшли на спільний брифінг, де федеральний канцлер ФРН запевнив, що Німеччина підтримуватиме Україну в розбудові сучасних Збройних сил, щоб запобігти будь-якій майбутній агресії Росії.