facebook

Погода на Великдень 2024: синоптик розповіла, коли в Україні різко потеплішає

Якою буде погода в Україні на Великдень 31 березня і де чекати потепління +20.

Погода в Україні на католицький Великдень 31 березня буде теплою. Як розповіла в інтерв’ю Главреду синоптик Укргідрометцентру Наталія Птуха, варто очікувати потепління.

“Буде “плюсова” температура, це точно. На Великдень, 31 березня, немає якихось атмосферних фронтів, які викликають проблеми. Найімовірніше, буде тепла весняна погода”, – зазначила синоптик.

За даними синоптика, вже з 25 березня в Україні варто очікувати значного потепління. У деяких регіонах повітря прогріється до +18 градусів.

Також синоптик розповіла, як народні прикмети пов’язують із погодними умовами.

“Ми як науковці: прогноз складаємо за науково-обґрунтованими показниками, які ми використовуємо. Якихось зв’язків із церковними святами ми не відстежуємо. Єдине, що можемо сказати про народні прикмети, – люди іноді на них орієнтуються. Раніше так, був можливий сенс, але це статистичний прогноз за багато років – люди аналізували і виводили середні показники по місцевості. Але, зараз народні прикмети втрачають свою актуальність, все тому що клімат змінюється. Навіть ці статистичні показники, які використовують синоптики і вчені (кліматичну норму), переглядають. Раніше брали кліматичну норму з 1960 по 1991 роки, зараз – з 1991 по 2020 роки. Згідно з цими кліматичними нормами, той самий лютий у нас був вищим за всю історію спостережень”, – додала вона.

Карта погода на 14 днів
Згідно з даними метеорологічного сайту meteoprog, погода на католицький Великдень 31 березня буде теплою. Варто очікувати +20 градусів.

Джерело.

Close