facebook

Понад 30 тисяч грн: озвучено нові суми аліментів на дітей у 2024 році

Існує максимальна межа розміру аліментів


Мами чи батьки, які поодинці виховують дітей, повинні знати, які суми аліментів їм мають виплачувати згідно із законом. У телеграм-каналі українського уряду нагадали про те, який прожитковий мінімум та скільки аліментів на дитину виплачується у 2024 році.

Чинним законодавством закріплено, що сума аліментів на дітей на місяць не повинна бути меншою за половину від прожиткового мінімуму для певної вікової категорії маленьких українців, встановленого на державному рівні. Нині такий прожитковий мінімум зафіксовано на рівні:

● для дітей віком до 6 років – 2 563 гривень;

● для дітей віком від 6 до 18 років – 3196 гривень.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів становить 50% від цих сум, тобто:

● для дітей віком до 6 років – 1 281,5 гривень;

● для дітей віком від 6 до 18 років – 1598 гривень.

Мінімальний гарантований розмір аліментів – це сума, яку виплачує батько чи мати дитини, якщо їх доходи вкрай низькі. Водночас, під час розгляду справ про призначення аліментів у судовому порядку встановлюється рекомендований розмір аліментів. У такому разі суд спирається на дані про доходи, якщо вони перевищують мінімум працюючих громадян.

Механізм призначення розміру аліментів визначається простою схемою з урахуванням доходів платника аліментів та кількості дітей, на яких ці гроші виплачуватимуть. Таким чином, суд встановлює такі розміри аліментів:

● на одну дитину – ¼ від доходу батька чи матері;
● на двох – 1/3 від доходу;
● на трьох і більше – від доходу.

Водночас, в Україні встановлено граничний рівень розміру аліментів, які можуть бути призначені судом. Ця сума – максимум 10 прожиткових мінімумів для дітей, тобто:

до 6 років – 25630 гривень;
від 6 до 18 років – 31960 гривень.

Джерело.

Close