facebook

Хто з українців залишиться у квітні без пенсій: що сталося

У Пенсійному фонді заявляють, що не всі пенсіонери вчасно проходять необхідну ідентифікацію.

Оформлення пенсійних виплат є важливим процесом, що вимагає від одержувачів регулярного підтвердження свого статусу. Про це повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Як кажуть чиновники, на жаль, не всі пенсіонери вчасно проходять необхідну ідентифікацію (і в деяких випадках це призводить до затримок у нарахуванні та виплаті пенсій).

Раніше повідомлялося, що ті пенсіонери, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи до 24 лютого 2022 року, мали пройти обов’язкову фізичну ідентифікацію до кінця березня. Ті ж, хто її не пройшов, залишилися без виплат у квітні.

Однак, кажуть урядовці, Пенсійний фонд накопичуватиме кошти на пенсійному рахунку особи, доки процес підтвердження не відбудеться.

При цьому українців запевняють, що особи, які не встигли пройти в зазначений термін ідентифікацію, мають право відновити виплати. Для цього таки доведеться пройти процес підтвердження особи. Відтак, щойно процедура завершиться, кошти нарахують на рахунок пенсіонера.

Зокрема, пройти ідентифікацію можна за кількома варіантами:

Особисто звернутися до відділення “Ощадбанку” або відвідати сервісний центр Пенсійного фонду.

Скористатися особистим кабінетом на веб-порталі Пенсійного фонду.

Використати відеозв’язок для зв’язку зі співробітником Пенсійного фонду.

Звернутися до дипломатичної установи України за кордоном.

Джерело.

Close