facebook

Скасування соцвиплат: Лубинець приголомшив заявою

Останнім часом Офіс омбудсмена отримує надзвичайно велику кількість скарг від внутрішньо переміщених осіб, що видаються обуреними через припинення соціальних виплат від держави та надання недостатніх додаткових послуг у місцевих громадах.

У своєму коментарі для Укрінформу уповноважений Верховної Ради з прав людини, Дмитро Лубінець, висловив серйозне занепокоєння стосовно тенденції збільшення обсягу скарг.

Про це повідомляє сайт Ukrinform.

Він наголосив, що відзначається ріст кількості звернень від внутрішньо переміщених громадян, які переконані, що їм незаконно відмовлено в праві отримувати додаткову соціальну допомогу, зокрема, допомогу на житло, яка раніше надавалася на кожного дорослого та кожну дитину, які втратили практично все в зоні АТО або на лінії фронту.

Лубінець також зазначив, що від 1 березня спостерігається значне зменшення кількості отримувачів такої соціальної допомоги серед внутрішньо переміщених осіб, що є додатковим фактором занепокоєння.

У омбудсмена також зазначили, що на другому місці за кількістю звернень стоять вимоги отримання додаткових послуг від громад, таких як влаштування дітей до дитячих садків або шкіл, особливо на початку навчального року.

Проте зараз спостерігається зменшення таких випадків, що може бути пов’язане з тим, що родини внутрішньо переміщених осіб рідше переїжджають з однієї громади в іншу.

Нагадаємо, з 1 березня в Україні було введено новий принцип надання соціальної допомоги для переселенців, за яким з урахуванням загального доходу сім’ї на одного члена сім’ї припадає не більше 9 444 гривень.

Джерело.

Close