facebook

Українцям перерахують виплати – грошей поменшає: попередження від Пенсійного фонду

Субсидії у травні будуть значно меншими

Українці, які розраховують на звичний розмір виплат із субсидій, у травні отримають значно менші компенсації на оплату комунальних послуг. Як заявили у Пенсійному фонді України у мережі “Х”, це пов’язано із закінченням опалювального періоду у квітні.

У відомстві попередили, що розмір житлової субсидії за квітень, який буде виплачено у травні, змінився: житлова субсидія на оплату централізованого, автономного та індивідуального опалення (постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу/електричної енергії для опалення) за квітень розрахована із застосуванням соціальних нормативів за 15 днів

У Пенсійному фонді нагадали, що субсидія на комунальні послуги призначається з місяця звернення до кінця опалювального сезону та розраховується з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня до 15 квітня включно.

У зв’язку з цим українцям, яким нараховується відповідна виплата від Пенсійного фонду, у травні отримають компенсацію на оплату опалення лише за 15 днів квітня. Це визначається пунктом 70 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого газу.

Також у Пенсійному фонді зазначили, що станом на 5 травня відомство вже направило на виплату житлових субсидій та пільг 2665,8 млн. грн.

Житлова субсидія – це державна фінансова допомога сім’ям, доходи яких не дозволять їм самостійно сплатити у повному обсязі кошти за спожиті житлово-комунальні послуги. Призначення цієї виплати залежить виключно від майнового та матеріального стану домогосподарства, які у разі низького доходу можуть розраховувати на отримання субсидії на оплату комунальних послуг.

Джерело.

Close