facebook

Все, кидайте курити: з 11 липня в Україні заборонено сигарети та електронні теж – подробиці

В Україні заборонять продаж цигарок, що відомо


Крім того, законодавство встановлює жорсткі обмеження за складом рідин для е-сигарет. Ця інформація була розміщена у Телеграм-каналі.

З 11 липня в Україні заборонено продаж сигарет та електронних сигарет з ароматизаторами. Крім того, будь-яка оболонка тютюнових виробів, включаючи цигарки, повинна містити розширені медичні застереження. Відповідні законодавчі обмеження запроваджено ще минулого року, а тепер вони набули чинності.

У поясненнях громадських експертів зазначається, що саме з 11 липня цього року остаточно набирає чинності більшість положень спеціального закону, що регулює вживання тютюнових виробів та е-сигарет.

Відповідний закон №1978-XI набрав чинності ще 11 липня 2023 року. Однак законодавці дали можливість використати не більше 12 місяців для реалізації залишків тютюнових та нікотинових виробів, введених в обіг до набрання чинності відповідними законодавчими обмеженнями.

Що зміниться? Насамперед усі упаковки, в яких продаються сигарети, повинні мати комбіноване медичне попередження.

“З 11 липня 2024 року всі упаковки тютюнових виробів для куріння мають бути з оновленими медичними попередженнями: на 65% площі найбільшої сторони пачки має бути розміщено зображення хвороб, спричинених курінням, та текст, що попереджає про шкоду та наслідки куріння.

Для людей, які прагнуть позбавитися залежності, на пачці розміщено QR-код — посилання на безоплатний сервіс Центру громадського здоров’я з надання допомоги з відмови від вживання тютюну”, – зазначають у громадській організації.

Відповідні графічні зображення сформовані у кілька наборів, кожна з яких включає 14 медичних попереджень. Набори оновлюватимуться щороку, змінюючи графічне зображення та відповідне інформування споживачів.

“Рік тому набули чинності статті 10 та 10-1 Закону № 1978-IX, які передбачають заборону продажу цигарок, тютюну для самокруток, рідин до електронних сигарет з ароматизованими добавками”, – зазначають у роз’ясненні активісти.

Крім того, експерти зазначають, що закон передбачає заборону на використання деяких добавок, наприклад, вітамінів у тютюнові вироби та е-сигарети, які могли вводити споживачів в оману щодо наслідків їх вживання.

Тепер закон жорстко обумовлює вимоги до складу рідини, що використовується в е-сигаретах, та вимоги щодо звітності виробників та дистриб’юторів тютюнових виробів та е-сигарет.

За даними одного із соціологічних досліджень, 3% дорослого населення є споживачами електронних сигарет. При цьому серед дітей віком від 13 до 15 років майже кожен п’ятий курить електронні сигарети.

Серед дорослого населення найбільша поширеність е-цигарок у віковій групі 18-29 років (10%), тобто якраз серед екс-повнолітніх громадян.

Джерело.

Close