facebook

На кінець війни не чекайте: в НАТО добили українців – ще 4 роки пекла

росія “безсумнівно” зможе витримувати життя в умовах воєнної економіки ще мінімум 3-4 роки, тому союзники України зосереджені на тому, що їм доведеться забезпечувати Київ у довгостроковій перспективі. Про це заявив у ході саміту НАТО у Вашингтоні високопосадовець альянсу, пише holosameryky.


Як повідомляють кореспонденти Голосу Америки, які перебувають на місці події, представник НАТО констатував: “Зрештою, ми всі маємо бути готові продовжувати підтримувати Україну навіть після 2025 року. Ми всі дуже добре розуміємо, і, як ми вже говорили протягом тривалого часу, це не конфлікт, який вірогідно незабаром закінчиться. Він потребуватиме років цілеспрямованих зусиль”.

Оцінюючи здатність росії сприймати рішення влади про перехід економіки на воєнні рейки, посадовець НАТО зауважив – довгострокові наслідки будуть відчутними та значними для російської економіки. Але наразі російське суспільство готове до запропонованого йому способу життя.

Як раніше повідомляв Голос Америки, експерти відзначали, що саме від настроїв усередині країни може залежати подальша доля війни.

Так, Вільям Кортні, старший науковий співробітник в американському аналітичному центрі RAND Corporation і колишній посол США у Казахстані та Грузії зауважував: невідомо, чого чекати від росії, і як довго вона буде готова жити в умовах воєнної економіки.

Експерт нагадав: “Якщо подивитеся на війну, яку Радянський Союз вів проти Афганістану у 1980-х роках, то на півдорозі війни в москві відбулася лібералізація, змінився режим, з приходом до влади (Михайла) Горбачова, він був сповнений рішучості зменшити військове навантаження на економіку та все суспільство”.

Стосовно намірів НАТО, зокрема, практичного результату для України від створення командного пункту у німецькому Вісбадені, високопосадовець альянсу прокоментував: “Разом з оборонно-промисловими зобов’язаннями це забезпечує стабільні джерела підтримки України. Це механізм координації, за допомогою якого ми гарантуватимемо, що Україна отримає те, що їй потрібно, коли їй це потрібно, і забезпечуємо певну підзвітність, оскільки всі ми знаємо, що існує довгий список обіцянок, а те, що насправді з’являється на полі бою, часто відрізняється від озвученого”.

Джерело.

Close