facebook

Які пільги багатодітним сім’ям є в Україні: весь перелік

В Україні багатодітною вважається сім’я при наявності у неї трьох або більше дітей. Таких в нашій країні порівняно небагато, за статистикою, близько 300 тисяч багатодітних сімей, з них 160 тисяч, в яких є діти до 6 років. У багатьох таких сімей, як вважає український уряд, є реальні шанси отримати ще й статус малозабезпечених, тому влада проводить спеціальну соціальну політику, спрямовану на підтримку багатодітних сімей.

Основні пільги багатодітним сім’ям

Україна виробила ряд законів для підтримки багатодітних сімей. Згідно з українським законодавством, сім’ям, в яких виховуються троє і більше дітей, призначаються такі пільги:

Закон України від 1 червня 2000 року «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” визначає право на допомогу держави, якщо середньомісячний дохід сім’ї нижче прожиткового мінімуму для всіх її членів. Розмір допомоги розраховується як різниця між прожитковим мінімумом і середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більше 75 відсотків прожиткового мінімуму для всієї родини.
Відповідно до Закону від 3 липня 1992 року «Про плату за землю», громадяни, які виховують трьох або більше дітей, звільняються від сплати податку на землю.
Відповідно до Закону від 5 листопада 1991 року, «Про пенсійне забезпечення», жінки, які народили п’ять і більше дітей і виховали їх до 8-річного віку, по досягненню 50-річного віку і при стажі роботи від 15 років мають право на пенсію за віком.
Також, згідно з цим же законом, жінки, зайняті в сільськогосподарському виробництві та ті, що виховали п’ятеро або більше дітей, мають право на пенсію за віком з 50 років, незалежно від стажу роботи. Доповнює пільги цієї категорії жінок Постанова Кабінет Міністрів України від 16 травня 1992 року. Жінки, зайняті в сільськогосподарському виробництві в будь-яких господарствах, незалежно від форми власності, мають право на достроковий вихід на пенсію за віком.
Закон України від 19 червня 1992 року безкоштовно передає у власність багатодітним сім’ям житло, яке вони займають, незалежно від площі. Теоретично багатодітні сім’ї також мають право встати в окрему чергу, щоб отримати квартиру. Практично отримання безкоштовного житла в нашій країні ускладнене навіть багатодітним сім’ям.
Відповідно до Закону «Про охорону дитинства», муніципальні і сільські органи влади повинні надати дітям з багатодітних сімей безкоштовне харчування в загальноосвітній школі та профтехучилищах, а також надати право безкоштовного проїзду в громадському транспорті в місті і в автомобільному – в сільській місцевості (крім таксі).
Постанова Кабінету Міністрів України від 23 березня 1992 року надає право сім’ям з чотирма і більше дітьми на 50% пільгу на оплату утримання дітей в дошкільних установах, а відповідно до Постанови Кабінету міністрів від 26 серпня 2002 року, малозабезпечені багатодітні сім’ї повністю звільнені від оплати харчування дітей в загальноосвітніх школах.
Закон України “Про податок з доходів фізичних осіб” надає громадянам з трьома і більше дітьми соціальну податкову пільгу, якщо діти у віці до 18 років.
Період по догляду за дітьми аж до 16-річного віку непрацюючим батькам в багатодітних сім’ях зараховується до загального трудового стажу.
Жінкам, які мають двох і більше дітей, надається відпустка в 7 днів плюс до основного, а батьки багатодітних сімей звільняються від участі у військових зборах.Які пільги є дітям з багатодітних сімей
Крім пільг, які надаються безпосередньо батькам багатодітних сімей, ряд пільг спрямовані на підтримку дітей.Діти з багатодітних сімей мають право на:

отримання безкоштовних ліків за рецептом лікаря;
обслуговування позачергово у всіх лікувальних установах;
безкоштовні путівки на оздоровлення та відпочинок до табору і в санаторій;
безкоштовне навчання у вищих навчальних закладах при отриманні першої вищої освіти;
право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті, маршрутках, автобусах, поїзді, незалежно від відстані поїздки.

Куди потрібно звернутися для отримання пільг багатодітним сім’ям<

Щоб скористатися правом на отримання пільг, необхідно звернутися в місцеві і державні регіональні інстанції:

в органи по управлінню праці за місцем проживання;
в органи соціального захисту за місцем проживання;
в службу комунального господарства.

Які документи потрібно надати для отримання пільг
Щоб скористатися пільгами, потрібно зібрати пакет документів. Всі дані будуть внесені до Єдиного Державного автоматизованого реєстру осіб. Для оформлення права на пільги обов’язково потрібно надати наступні документи:

свідоцтва про народження дітей;
довідку про кількість домочадців;
розрахункові документи, які надають комунальні служби;
ідентифікаційні номери кожного з батьків;
паспортні дані батьків.

З видачею посвідчення закінчується оформлення права на пільги.

Даний пакет документів потрібно надавати щороку, так як за цей час в сім’ї можуть відбутися зміни – народитися нова дитина, вийти з пільгового віку інша, можуть змінитися доходи батьків, і щорічна подача документів страхує держава від зайвих витрат.

Джерело.

Загрузка...
Close