facebook

Лікарка розвінчала версію про тяжкі наслідки COVID-19

Наразі немає науково доведених фактів того, що коронавірус протягом довгого часу може залишатися в певних органах людини і викликати хронічні захворювання.

Лікарка розвінчала версію про тяжкі наслідки COVID-19

Про це у бліц-інтерв’ю OBOZREVATEL розповіла лікарка-імунологиня, докториня медичних наук, професорка Алла Волоха. Коментуючи висновки лікаря з США, який назвав найбільш вразливою для COVID-19 центральну нервову систему, яєчка й очі, вона зауважила: “Так, це так звані забар’єрні органи. Але зараз немає даних про те, що коронавірус може персистувати надзвичайно довго і викликати якісь хронічні ураження”.

Медичка припустила, що в зазначених локаціях коронавірус може залишатися довше, ніж в інших органах, але інші вірусні інфекції не демонструють такого ефекту. Крім того, немає наукового доказу хронічної присутності вірусу в організмі.

Разом з тим імунологиня повідомила, що важка форма пневмонії, тривале перебування під апаратом штучної вентиляції легенів (ШВЛ) впливають на організм людини. Зокрема, їй може знадобитися більш тривалий відновлювальний період. Крім того, можливі залишкові явища в легенях.

Водночас лікарка наголосила, що подібні наслідки захворювання на коронавірус спостерігаються у людей, які до зараження страждали на те чи інше хронічне захворювання.

“Можливо, для них це може мати якісь наслідки. Але поки що ми не знаємо, як довго триватимуть ускладнення у людей після одужання”, – резюмувала вона.

Як писав OBOZREVATEL, лікар-інфекціоніст в Університеті у Вірджинії (США) Вільям Петрі заявив, що в тілі людини є кілька місць, які менш доступні для імунної системи, в яких важче викорінити вірусну інфекцію – центральна нервова система, яєчка та очі.

Джерело.

Загрузка...
Close