facebook

Учений розповів, чи захищає застуда від COVID-19

Щоби перевірити це припущення, необхідно провести експеримент.

Після звичайної застуди, викликаної коронавірусами, може з’явитися деякий захист проти китайського коронавісірусу SARS-CoV-2, який провокує розвиток хвороби COVID-19.

Про це свідчать результати деяких досліджень, проведених вченими. Імунолог Стівен Кісслер з Кембриджського університету пояснив, як розуміти ці дані. Про це повідомляє The Conversation.

SARS-CoV-2 – сьомий відомий коронавірус, що інфікує людину. Чотири з них викликають застуду, ще два – важкий гострий і близькосхідний респіраторні синдроми (SARS і MERS), за яких смертність набагато вища, ніж при COVID-19.

У 2003 році в канадському будинку для літніх людей мешканці та персонал захворіли, тести вказували на SARS, але виявилося, що хибнопозитивний результат дали антитіла до “простудного” коронавірусу HCoV-OC43. Щось схоже нещодавно виявили італійські вчені. У зразках крові, взятих до появи SARS-CoV-2, знайшлися антитіла, які реагують на цей коронавірус. Це дозволяє припустити, що, перехворівши на коронавірусну застуду, людина отримує хоча б частковий захист від COVID-19.

При цьому іммінунолог Стівен Кісслер вважає, що судити про це рано. За його словами, слід було б перевірити, чи відрізняється захворюваність COVID-19 в місцях, де в останні роки були спалахи застуди. Проблема в тому, що зазвичай лікарі не перевіряють, який вірус викликав хворобу. Також можна було б навмисно заразити людей одним із слабких коронавірусів, через деякий час ввести їм SARS-CoV-2 і подивитися, що вийде. Але це небезпечний і неетичний експеримент.

Можливо, перенесена застуда справді дає якийсь захист, але поки що це просто неперевірені здогадки.

Як повідомляв Главред, раніше вчені з’ясували, що імунітет до COVID-19 може сформуватися не лише у тих людей, які перехворіли на коронавірус, але й у тих людей, які ніколи не були інфіковані.

Джерело.

Close